Udostępnij
Tweetnij

Miniodtwarzacz z YouTube już prawie dla wszystkich

YouTube dostaje nowy miniodtwarzacz wideo na desktopach. To funkcja, która działa na podobnej zasadzie, co tryb obraz w obrazie w aplikacji mobilnej serwisu. Google wcześniej w tym roku uruchomiło testy. Potem miniodtwarzacz YouTube’a zniknął, ale teraz zaczyna się pojawiać u niemal wszystkich użytkowników.

YouTube w marcu tego roku doczekał się programu pilotażowego, gdzie Google testowało nowy miniodtwarzacz w serwisie uruchamianym z poziomu przeglądarki. Niestety, wtedy był on dostępny dla niewielu użytkowników i po jakimś czasie zniknął. Teraz wraca i wygląda na to, że gigant z Mountain View wdraża funkcję globalnie u wszystkich użytkowników. Gdzie tego szukać?

Miniodtwarzacz YouTube’a na desktopach pojawia się w postaci przycisku po uruchomieniu dowolnego filmu. To ikonka, która pojawia się w dolnym prawym rogu okna odtwarzacza. Dokładnie pomiędzy trybem kinowym i ustawieniami filmu. Jej kliknięcie powoduje, że okienko z wideo zostanie oderwane i znajdzie się w dolnym rogu przeglądarki.

miniodtwarzacz YouTube aplikacje Google obraz w obrazie na desktopach w przeglądarce miniodtwarzacz YouTube aplikacje Google

Miniodtwarzacz z YouTube’a na desktopach wygląda jak obraz w obrazie

Nowa funkcja kojarzy się z tym, co znamy już. Androida. To obraz w obrazie, gdzie można oglądając film można przeglądać pozostałą zawartość serwisu. Miniodtwarzacz YouTube’a na desktopach działa dokładnie w ten sam sposób. W zasadzie nie ma tu żadnej filozofii.

Miniodtwarzacz zawiera tytuł filmu oraz przycisk Odtwarzaj/Pauza. Jest też kontrolka pozwalająca zamknąć wideo lub przeskoczenie do kolejnego filmu. Chcąc przywrócić standardowe okna odtwarzacza trzeba na tym pomniejszym kliknąć kursorem myszy w dowolne miejsce, gdzie nie znajdują się przyciski. Nowa funkcja powinna być już u was widoczna. Jeśli jej nie ma, to zapewne pojawi się na dniach.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij