Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google już oficjalnie z integracją z Apple CarPlay w iOS 12

Mapy Google, jak już wcześniej pisaliśmy, miały otrzymać integrację z CarPlay wraz z aktualizacją do iOS 12. Teraz dopiero jednak taka opcja jest w końcu dostępna. Dodatkowo inna aplikacja Google’a otrzymała również integrację z tą usługą Apple. Jest nią Waze. Aktualizacja dodająca tę opcję jest już dostępna w App Store.

Mapy Google w końcu dostały oficjalnie integrację z CarPlay. Apple wprowadziło taką funkcję wraz z iOS 12. Opcja jest już dostępna do pobrania w ramach aktualizacji z numerem 5.0, która dostępna jest w App Store. Pozwala ona aplikacjom stron trzecich oferować własne dane w usłudze.

Należący do Google’a Waze również ma wsparcie dla CarPlay, które dodane zostało w najnowszej aktualizacji. Wcześniej, przed wprowadzeniem aktualizacji do iOS 12, można było jedynie skorzystać z Map Apple w usłudze. Teraz jednak ma się to zmienić i aplikacje trzecich firm otrzymają taką możliwość. Chwilowo na liście jest ich ograniczona liczba. Wkrótce z pewnością dodawane będą kolejne.

Mapy Google beta z integracją z Apple CarPlay wraz z iOS 12

Mapy Google w CarPlay z iOS 12 bez integracji z Siri

Mapy Google w CarPlay nie mają jednak sterowania głosowego dzięki Siri. W aplikacji jest jednak możliwość wyszukiwania głosowego. Aplikacja do nawigacji działa również na koncie Google. Znacznie ułatwi to wyszukiwanie stałych adresów, takich jak praca czy dom.

Nie wszyscy posiadacze urządzeń mobilnych z iOS wolą korzystać z Map Apple’a. Niektórzy zdecydowanie wolą opcję od firmy z Mountain View. Nowa funkcja w CarPlay znacznie ułatwi korzystanie z map. Jeśli zastanawialiście się, jakie inne zmiany wprowadziła aktualizacja do iOS 12, zapraszamy was do zapoznania się z naszym artykułem.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z sierpnia

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij