Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard wkrótce z pływającą klawiaturą

Google Gboard doczekało się kolejnej aktualizacji. Nie wprowadza ona wielu zmian, ale pokazuje kilka ciekawostek w kodzie źródłowym. Przykładem mogą być pliki GIF, które szykowane są na święto Halloween. Poza tym pojawiły się również testy pływającej klawiatury, którą będziemy mogli przesuwać na ekranie.

Google Gboard 7.6 beta wprowadza kolejne zmiany. Nowości związane są z pływającą klawiaturą, która została wcześniej zauważona w wersji 7.4. Aktualizacja informuje także o nadchodzących funkcjach, takich jak Halloweenowe GIF-y i nowe języki.

Pływająca klawiatura działa podobnie do innych ruchomych klawiatur. Z pomocą jednego przycisku możemy przesuwać ją w dowolne miejsce na ekranie. Można również zmieniać jej rozmiar, by móc dostosować ją do naszych potrzeb. Jeżeli nie korzystamy przez jakiś czas z klawiatury, a znajduje się ona na ekranie, jej przejrzystość staje się mocniejsza. Kiedy znów jej dotniemy, klawiatura przywróci kolor i stanie się ciemna.

google gboard

Google Gboard ze zmianami, ale tylko dla wybranych

Klawiatura jest w pełni funkcjonalna i wszystkie opcje zdają się działać prawidłowo. Jednak z drugiej strony nie została jeszcze wprowadzona. Aktualnie jest ona dostępna jedynie dla wybranej liczby użytkowników. Nie podano, kiedy dokładnie pojawi się w pełnej wersji. Aktualnie to opcje, które znajdziecie w becie z numerem 7.6.

Google Gboard otrzymuje jeszcze dodatkowo informacje na temat zbliżającego się święta. Firma z Mountain View wpisała w kod linie oznaczające, że wkrótce możemy spodziewać się nowych plików GIF związanych z Halloween. Nie podano jakie dokładnie będą to pliki. Można się jednak spodziewać, że będzie to osobny dział. Najnowsza wersja nie wprowadza zatem wielu zmian, ale jeśli zależy wam na tym, by je mieć, powinny być już dostępne w wersji beta. Jeżeli ich nie widzicie, możecie pobrać plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że takie pliki bywają niebezpieczne. Robicie to zatem na własną odpowiedzialność.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z sierpnia

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij