Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google beta z integracją z Apple CarPlay wraz z iOS 12

Apple CarPlay otrzyma nowe opcje wraz z iOS 12. System ten zadebiutuje dopiero za dwa dni, jednak już teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat integracji z innymi aplikacjami. Najnowsze zrzuty ekranu pokazują, jak funkcja będzie działała w połączeniu z aplikacją Mapy Google. iOS 12 zostanie wydany w poniedziałek.

Apple CarPlay to usługa, z której korzysta już między innymi Waze. Nie tak dawno informowaliśmy o integracji WhatsApp Messengera ze wspomnianą opcją. Teraz ktoś opublikował nowe zrzuty ekranu. Wynika z nich, że integrację otrzymały również Mapy Google beta w wersji na iOS 12.

Aplikacje nawigacyjne iOS 12 innych firm używają warstwy bazowej renderowanej przez aplikację, na którą nakładają się standardowe elementy sterujące CarPlay. Jak pokazano na zrzutach ekranu, ikona aplikacji Mapy Google zajmuje slot nawigacyjny na pasku bocznym. Po premierze iOS 12, która odbędzie się 17 września, ikonę, którą będzie można zastąpić Mapy Apple.

Mapy Google beta z integracją z Apple CarPlay wraz z iOS 12

Grot i kafelki mapy są renderowane przez Google. Oczywiście podstawowym źródłem danych jest także Google. Możesz zobaczyć mapę zarówno w trybie kartograficznym, jak i satelitarnym. Jest tu kontrolka D-Pad do ręcznego przesuwania mapy i przycisk mikrofonu do wyszukiwania głosowego.

CarPlay z integracją z aplikacją Mapy Google, ale na iOS 12 poczekamy jeszcze troszeczkę

Aplikacja wykorzystuje standardowe formanty paska narzędzi CarPlay do dodawania miejsc docelowych lub uzyskiwania dostępu do ekranu ustawień. Ekran ustawień to pełnoekranowy panel, który zawiera znany układ. Pojawia się między innymi przełączanie w celu uniknięcia autostrad i opłat drogowych. Dodanie celu podróży obejmuje akcje z ostatnich wyszukiwań, ważne miejsca, takie jak dom i praca.

Dostęp do Map Google w wersji beta jest aktualnie zablokowany. Użytkownicy będą musieli zaktualizować swoje urządzenia do systemu iOS 12. Później będziemy musieli poczekać na stosowną aktualizację. Informacje o nowościach, jakie zadebiutują wraz z nową wersją systemu znajdziecie pod tym adresem.

Zobacz także: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij