Udostępnij
Tweetnij

Spotify na Androida z testowym interfejsem ekranu odtwarzania

Spotify na Androida przechodzi wiele transformacji. Teraz twórcy aplikacji postanowili nieco zmodyfikować ekran odtwarzania. Aktualnie jest one dostępny w wersji testowej, ale użytkownicy, którzy go widzieli już narzekają na wygląd Spotify. Zmieniło się przede wszystkim rozstawienie niemalże wszystkich przycisków na ekranie.

Spotify na Androida wciąż zmienia się dla użytkowników. W najnowszym teście interfejsu użytkownika twórcy aplikacji próbują nowego wyglądu ekranu odtwarzania. Nie dodano nowych funkcji, za to kompletnie przemodelowano wygląd aplikacji. Poprzestawiano również wszystkie przyciski.

Przycisk shuffle został zastąpiony sercem, co nie ma większego sensu, biorąc pod uwagę, że użytkownik odtwarza utwory ze swojej biblioteki. Wspomniany przycisk nie zniknął jednak całkowicie. Został za to umiejscowiony po prawej stronie ekranu i zajmuje teraz miejsce przycisku funkcji powtarzania.

spotify interfejst testy

Spotify ze zmienionym ustawieniem przycisku menu

Funkcja dostępnych urządzeń również się zmieniła. Teraz została ona przesunięta w lewy dolny róg. Pozostawia to trochę miejsca na szybszy dostęp do udostępniania w prawym dolnym rogu. Zmieniło się również miejsce przycisku rozsuwanego menu. Teraz nie znajdziemy go pod obrazkiem płyty, a nad nim. Można go znaleźć w prawym górnym rogu.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie teraz znajdują się przyciski dla powtórzenia piosenek czy ustawienia kolejki, znajdziecie je w menu. Staje się to problematyczne, bo to dwie bardzo ważne funkcje. Teraz jednak będą potrzebowały dwóch dotknięć ekranu, by się do nich dostać.

Spotify ze zmianami jest dostępny, ale wyłącznie dla wybranych użytkowników. Wygląda na to, że są to zmiany po stronie serwera. Oznacza to, że nie można ich uruchomić z pomocą aktualnej wersji APK aplikacji.

Zobacz także: Najlepsze aplikacje na Androida z lipca

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij