Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome oficjalnie na goglach Daydream

Google Chrome jest dostępne na wielu urządzeniach, ale użytkownicy urządzeń Daydream czekali na swoją wersję przeglądarki już od dłuższego czasu. Teraz w końcu firma z Mountain View potwierdziła oficjalnie, że użytkownicy wspomnianych urządzeń mogą już korzystać z przeglądarki. Ma ona podobne funkcje do standardowej wersji, ale dodano do niej tryb kinowy.

Google Chrome zostało oficjalnie dodane do swojej platformy VR – Daydream. Od dziś osoby korzystające z Daydream View lub Lenovo Mirage Solo mogą uzyskać dostęp do wspomnianej przeglądarki. Jest ona widoczna z poziomu ekranu głównego.

Google Chrome w wersji na wspomniane gogle VR ma w zasadzie ten sam zestaw funkcji, co jego odpowiednik na komputery osobiste. Pojawił się tu jednak również „tryb kinowy”, który optymalizuje oglądanie wideo w sieci w celu dostosowania go do wymogów rzeczywistości wirtualnej. Co równie ważne, Chrome obsługuje standard WebVR, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zawartości VR na Daydream.

Użytkownicy mieli już dostęp do Google Chrome na goglach Daydream, ale tylko w wersji testowej

Integracja Daydreama z istniejącymi usługami Google jest niezwykle ważna dla firmy z Mountain View. W minionym tygodniu firma wydała aplikację YouTube dla Samsung Gear VR. Sama przeglądarka może nie być zbyt przydatna dla użytkowników gogli, jednak będzie spełniała odpowiednią funkcję, jeśli chodzi o wyszukiwanie treści związanych właśnie z wirtualną rzeczywistością. Może się również przydać do wyszukiwania chociażby samouczków związanych z poszczególnymi aplikacjami na gogle VR.

Użytkownicy Daydream i innych gogli do wirtualnej rzeczywistości przez jakiś czas mieli dostęp do Chrome w wersji na VR. Było to możliwe poprzez wersje testowe przeglądarki lub przez mobilną aplikację dla systemu Android. Do tej pory jednak nie było stabilnej wersji przeglądarki. Pojawiła się ona dopiero teraz.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: BlogGoogle

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij