Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome z Material Design Refresh. Tak aktywujesz na PC i iOS

Material Design Refresh jest powoli wprowadzane do Chrome. Pojawiło się właśnie w Chrome 68, gdzie widać pierwsze, znaczące zmiany. Być może jednak ich jeszcze nie zauważyliście, więc spieszymy z pomocą, by pokazać użytkownikom, co dokładnie trzeba zrobić, aby uruchomić zmiany na ich urządzeniach.

Google w ostatnich miesiącach pracuje nad wprowadzeniem zmian opartych na Material Design Refresh w Chrome na komputerach i urządzeniach mobilnych. Elementy przeprojektowania zaczynają powoli pojawiać się w stabilnej wersji przeglądarki. Wersja 68, wydany na początku tego tygodnia, zawiera teraz elementy designu ukryte za flagami ustawień w wersjach na iOS i na komputerach osobistych.

Google Chrome Material Design Refresh jak włączyć na desktopach iOS

Wersja na komputery stacjonarne ma bardziej zaokrąglony i bielszy wygląd, ale to wersja mobilna na iOS wprowadza dużo więcej odświeżających nowości. Google przenosi elementy sterujące nawigacji na dół ekranu, a nowa strona karty jest bardziej przydatna. Zmiany nawigacji oznaczają, że przyciski do przodu i do tyłu znajdują się teraz na dole, obok dostępu do kart, ustawień i nowego przycisku wyszukiwania. Nowy przycisk wyszukiwania to szybki sposób na dotarcie do paska adresu, co sprawdza się, jeśli używasz telefonu z bardzo dużym wyświetlaczem.

Wersja 68 ma już zmiany związane z Material Design Refresh, ale pewnie nie wiecie jak je aktywować. Zrobicie to w ten sposób:

W przypadku Chrome 68 na PC:

1. Przejdź do chrome://flags/#top-chrome-md
2. W UI Layout for the browser’s top chrome zmień opcję domyślną na odświeżanie (Refresh)
3. Uruchom ponownie przeglądarkę, by zobaczyć zmiany

W przypadku wersji na iOS:

1. Przejdź do strony wymienionej wyżej
2. W „UI Refresh Phase 1” wybierz opcję włączoną
3. Uruchom ponownie przeglądarkę, by zobaczyć zmiany

Wersja 68 wprowadza zmiany jedynie dla komputerów osobistych i urządzeń z iOS. Chwilowo nie widać ich na sprzętach z Androidem. Nie wiadomo również, kiedy zostaną wprowadzone.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz na własnym telefonie

Źródło: The Verge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij