Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play z nowym interfejsem wyników wyszukiwania

Sklep Play wciąż przechodzi masę testów. Teraz Google testuje kolejne funkcje. Tym razem jednak wybrani użytkownicy widzą zmiany w wynikach wyszukiwania. Nowy interfejs skupia się przy tym na układzie podobnym do tego, który pokazywany jest w wynikach wyszukiwania w interfejsie w mobilnej wersji przeglądarkowej.

Sklep Play ciągle się zmienia. Teraz Google wydaje się testować nowy układ wyników wyszukiwania. Różni użytkownicy donoszą, że firma postanowiła nieco zmienić układ strony, by bardziej przypominała ona interfejs karty.

Normalna lista aplikacji została zastąpiona przez podobny do karty interfejs dla niektórych z listami aplikacji zawierającymi teraz miniatury zrzutów ekranu. Zmiana powoduje, że wyniki wyszukiwania w Sklepie Play są bardziej zgodne ze stylem wizualnym układu wyników wyszukiwania w mobilnej wersji przeglądarkowej. Ona również pokazuje wyniki na kartach.

Sklep Play testy

Nowy układ podaje więcej informacji na temat danej aplikacji, ale kosztem dodatkowej przestrzeni. To może albo ułatwiać, albo utrudniać wyszukiwanie. Jeśli zatem szukamy czegoś prostego, taka informacja może pojawić się na górze strony i znajdziemy ją od razu. Jeśli będziemy wyszukiwać jednak czegoś bardziej skomplikowanego, będziemy zmuszeni pogrzebać nieco głębiej i dłużej w interfejsie. W karcie brakuje również menu z trzema kropkami, które dostępne jest w aktualnej wersji.

Sklep Play z nowościami dla nielicznych

Sklep Play w nowej wersji jest dostępne dla ograniczonej liczby użytkowników. Oznacza to, że Google aktualnie testuje nowe funkcje. Możliwe, że wprowadzi je na stałe, jednak tego dowiemy się dopiero w przyszłości. Wszystko zależne jest od tego, czy nowości będą działały sprawnie i spodobają się również użytkownikom.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij