Udostępnij
Tweetnij

Grafika Google ze zmianami w wynikach wyszukiwania

Grafika Google zmienia się wraz z innymi aplikacjami firmy z Mountain View. Teraz nowa wersja wyszukiwarki wprowadza przede wszystkim nowy wygląd wybranego przez nas zdjęcia. Przedtem można było mówić o czarnym tle pojawiającym się na dole pod wyszczególnioną fotografią, teraz design jest zupełnie inny.

Grafika Google przechodzi kolejną przemianę. Nie tak dawno mogliśmy usłyszeć o zmianach w głównej aplikacji firmy z Mountain View, ale nie od dziś wiadomo, że gigant lubi testować nowości w swoich aplikacjach i na stronach. Najwyraźniej nadszedł również czas na wspomniane opcje.

W ostatnich miesiącach Grafika Google otrzymała szereg ulepszeń w interfejsie użytkownika. Pojawiło się też sporo innych zmian funkcjonalności. Ostatnio pojawił się również nowy wygląd wyszukiwarki obrazów. Testowa wersja zawierała przeglądarkę zdjęć przypominającą kartę i karuzelę w kształcie pigułki.

Na Twitterze pojawiły się obrazy nowej wersji, która pojawia się jako część testu A/B. Ten nowy wygląd zaczyna odbiegać od karuzeli powiązanych terminów wyszukiwania. Te są teraz wyświetlane w bąbelkach. Przyciski pojawiają się również w innych wersjach aplikacji Google i zmieniają się pod względem kolorystycznym.

Grafika Google zmiany

Największa zmiana dotyczy nowej, wbudowanej przeglądarki zdjęć. W tej chwili kliknięcie obrazu powoduje otwarcie ciemnego panelu pod zdjęciem z wybraną fotografią po lewej stronie, natomiast szczegóły takie jak tytuł strony, domena, opisy i przyciski udostępniania widnieją po prawej stronie. Pod spodem znajduje się także galeria powiązanych obrazów.

Grafika Google ze zmianami dla nielicznych

Nowy wygląd uwzględnia natomiast wybrany obraz, który wyświetla się na białym tle po lewej stronie. Szczegóły nie są natomiast widoczne po lewej stronie obrazu, ale pod jego spodem. Po prawej stronie natomiast widnieją powiązane obrazy. Na planszy aktualnie oglądane zdjęcie jest wyróżnione niebieskim konturem, podczas gdy poszczególne karty mają zaokrąglone rogi i teraz zawsze zawierają nazwę strony i adres URL poniżej.

Grafika Google w nowej wersji pojawia się tylko u nielicznych. Jak wspominaliśmy, są to najprawdopodobniej testy typu A/B. Nie wiadomo, czy zmiany zostaną wprowadzone dla wszystkich, czy może jednak firma się na to nie zdecyduje.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: Twitter

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij