Udostępnij
Tweetnij

OneNote na Windows 10 z szeregiem nowości

OneNote dla systemu Windows 10 doczekał się szeregu nowości. Najnowsza aktualizacja wprowadza nie tylko nowe funkcje dla użytkowników korzystających z programu Insider, ale również dla tych, którzy używają standardowej wersji. Na liście nowości jest między innymi zakładka Nowa Strona, a nawet integrację z tłumaczem.

OneNote dla systemu Windows 10 otrzyma dużą aktualizację z długą listą nowych funkcji i ulepszeń. Jak twierdzi William Devereux z firmy, nowe uaktualnienie z numerem 16.0.10325.20049 wprowadza szereg udoskonaleń. Znajdzie się coś zarówno dla regularnych użytkowników, jak i tych korzystających z programu Insider. Poniżej znajdziecie listę nowości.

  • Możesz teraz przypiąć zakładkę Nowa strona do menu Start, aby uzyskać szybszy dostęp
  • Nowa, bardziej przejrzysta wersja Live Tile OneNote
  • Przycisk Online Video na karcie Wstążek ułatwia umieszczanie filmów wideo
  • Opcje wklejania pozwalają teraz zdecydować, czy zachować formatowanie, scalić formatowanie czy po prostu zachować tekst

Na aktualizację OneNote dla Windows 10 możemy poczekać nawet kilka dni

Jeśli natomiast jesteście uczestnikami programu Insider, czeka na was kilka innych, ciekawych nowości. Oto ich wykaz.

  • Dodano opcję dołączania linków źródłowych podczas wklejania. Opcje wycięcia, kopiowania i wklejania teraz pojawiają się w zakładce wstążek
  • Niektórzy wtajemniczeni mogą zobaczyć uproszczoną Wstążkę Microsoftu ogłoszoną w zeszłym miesiącu
  • Nowe opcje tabeli pozwalają ukrywać granice, szybko wybierać zakres komórek i decydować, czy nagłówek ma być uwzględniany podczas sortowania
  • Pojawiła się galeria symboli
  • Dodano dwa nowe rozmiary gumek z poziomu interfejsu rysowania
  • Microsoft Translator jest teraz zintegrowany z OneNote. Można go znaleźć na karcie Widok

OneNote dla Windows 10 już otrzymuje aktualizację. Jest ona wdrażana fazowo, więc bardzo możliwe, że jeszcze jej nie widzicie. Jeśli tak jest, radzimy po prostu uzbroić się w cierpliwość. Powinna ona nadejść w ciągu kilku następnych dni.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: WindowsCentral

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij