Udostępnij
Tweetnij

Światowy Dzień Emoji – Google chwali się, jakich obrazków używamy z Gboard

Światowy Dzień Emoji obchodzony jest właśnie dziś, 17 lipca. Z tej okazji Google postanowiło pokazać użytkownikom, jakich dokładnie obrazków używamy w kontaktach z innymi użytkownikami poprzez aplikację GBoard. Okazuje się, że w różnych krajach ulubione są inne obrazki. W Polsce przykładowo bardzo lubimy się całować, a Francuzi wyrażają miłość serduszkami.

Światowy Dzień Emoji obchodzony jest właśnie dziś, więc Google postanowiło opowiedzieć wszem i wobec, jakie dokładnie ikony są najpopularniejsze na świecie. Firma przygotowała specjalną infografikę, na której rozrysowała, jakich dokładnie ikon używają użytkownicy wybranych państw poprzez klawiaturę GBoard. Na liście znalazła się również Polska. Okazuje się, że najbardziej lubimy… całować.

Jennifer Daniel, która zajmuje się projektowaniem obrazków dla Google o popularności ikon mówi tak: Do niektórych wyrażeń po prostu lepiej pasują obrazki niż tekst. Emoji stają się żartami zrozumiałymi tylko dla zainteresowanych, wchodzą do slangu, stają się częścią memów. Ulegają płynnym zmianom – tak samo jak język.

Google namawia, by w Światowy Dzień Emoji wysyłać ikonki znajomym poprzez GBoard

Z infografiki można wyczytać, że Włosi i Rosjanie przesyłają sobie nawzajem buziaki. Użytkownicy wietnamskiego i tajskiego natomiast lubią wkładać ciemne okulary. W języku francuskim, portugalskim i holenderskim popularne są serca, a wśród użytkowników hindi – róże. Polacy najchętniej przesyłają innym użytkownikom buziaki. Podobnie mają użytkownicy posługujący się językiem angielskim i tureckim.

Najbardziej charakterystyczne emoji dla danego języka
Polski
Angielski
Hiszpański
Portugalski
Francuski
Rosyjski
Turecki
Indonezyjski
Tajski
Wietnamski
Niemiecki
Włoski
Hindi
Holenderski
Duński
Norweski
Szwedzki

Światowy Dzień Emoji jest świetną okazją, aby wysłać do swojej ulubionej osoby ikonkę i przypomnieć mu jak bardzo go lubimy. Z infografiki można wyczytać również, że użytkownicy na świecie wolą jednak wyrażać pozytywne emocje poprzez obrazki. I to chyba jest dobra wiadomość. Jeśli chcecie poznać emotki, które pojawią się w Androidzie P i iOS 12, to znajdziecie je tutaj.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij