Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja Google teraz z testowymi zmianami inspirowanymi Material Theme

Google wprowadza zmiany w wielu swoich aplikacjach. Mają one być dostosowywane do nowego, świeżego wyglądu Material Theme. Teraz wprowadzono nowy, testowy wygląd w głównej aplikacji na Androida. Pojawia się tam przede wszystkim nowy, odświeżony pasek wyszukiwania w kształcie pigułki. Można zauważyć również kilka innych zmian.

Google wprowadza Material Theme do coraz większej liczby aplikacji. Nowy wygląd pojawił się między innymi w Mapach, ale nie tylko. Odświeżony design jest teraz testowany w kanale głównej aplikacji firmy z Mountain View.

W ostatnich tygodniach zauważyliśmy, że aplikacja Google testuje nowy pasek wyszukiwania bezpośrednio pod logo i tuż nad listą artykułów z kanałami. Ten nowy projekt uwzględnia pasek wyszukiwania w kształcie pigułki. Pojawia się tu szara, obrysowana krawędź, która zmniejsza efekt cienia, aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd, zgodny z Material Theme.

Google Material Theme

Tymczasem w kwietniu aplikacja zaczęła testować nowy wygląd kanału znajdującego się po lewej stronie ekranu głównego. Pojawiają się tu duże bąbelki tematyczne z gwiazdką. Na prawo znajduje się menu, w którym można edytować swoje zainteresowania.

Google ze zmianami dostępne dla nielicznych

Pod spodem znajduje się nagłówek i podsumowanie artykułu. Firma z Mountain View wprowadziła tutaj kilka poprawek. Na liście jest między innymi zaokrąglony podgląd zdjęcia i ikona AMP znajdująca się w prawym górnym rogu, a nie na dole obok nazwy strony i znacznika czasu.

google material theme

Firma wprowadziła nowy wygląd w ramach testów. Aktualnie mają go zatem nieliczni. Nowości nie da się samemu uruchomić na swoich urządzeniach. Zmiany widzi jednak coraz więcej użytkowników.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij