Udostępnij
Tweetnij

Tryb incognito w YouTube na Androida udostępniany dla wszystkich

YouTube rozpoczął testy trybu incognito w wersji na Androida już jakiś czas temu. Później testy zostały zaimplementowane w Music. Dopiero teraz jednak aplikacja na stałe doczekała się opcji. Właśnie udostępniono aktualizację, która wprowadza tryb incognito na stałe. Jeśli wstydzicie się zatem słuchania disco polo, teraz możecie ten wstydliwy fakt łatwo ukryć.

YouTube na Androida (później YouTube Music) zaczął testować tryb incognito w maju. Tryb ten podobny jest do tego, który oferuje Google Chrome – po prostu wyłącza historię oglądania i wyszukiwania. Teraz opcja została dodana do stałej wersji aplikacji.

Po włączeniu przycisk Wyloguj u dołu strony przycisk Konto jest zamieniany na opcję włączenia trybu incognito. Ponieważ awatar w prawym górnym rogu jest dostępny z dowolnej zakładki w aplikacji YouTube, wejście w ten tryb jest bardzo szybkie i wygodne.

Gdy włączysz tę funkcję po raz pierwszy, w monicie pojawi się informacja o tym, że przeszedłeś w tryb incognito. Strona nieco zmienia się w tym trybie. Pojawiają się między innymi inne odcienie aplikacji. Na dole natomiast można zobaczyć pasek z informacją o tym, że włączona jest opcja incognito. Gdy wyłączysz tryb lub staniesz się nieaktywny, aktywność z tej sesji zostanie wyczyszczona i wrócisz na ostatnio używane konto.

youtube

YouTube z trybem incognito, ale pracodawca wciąż może zobaczyć twoją aktywność

Twoja aktywność może być nadal widoczna dla pracodawcy, szkoły lub dostawcy usług internetowych. Subskrypcje, skrzynka odbiorcza, biblioteka i wyszukiwanie przypominają, jaka dokładnie treść jest ukryta i nic nie jest zapisywana w historii. Jeśli chcesz dodać film do playlisty, gdy jest on prywatny, na dole pojawi się przycisk szybkiego wyłączania trybu incognito przy zachowaniu pozycji oglądania klipu.

Opcja wstrzymania historii oglądania i wyszukiwania pozostaje dostępna w ustawieniach. Incognito wyłączy się automatycznie po okresie bezczynności. Użytkownicy będą mogli również ręcznie dotknąć awatara w prawym górnym rogu i wyłączyć funkcję. Opcja była do tej pory testowana, ale teraz można ją pobrać. Aktualizacja YouTube’a z numerem 13.25.56 powinna być już dostępna w Sklepie Play. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, wystarczy odrobina cierpliwości.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: 9to5google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij