Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google na Androida z ocenami lokali z poziomu powiadomień

Mapy Google otrzymały nową, ciekawą opcję dla tych, którzy lubią pisać recenzje, ale nie lubią się rozciągać i wolą zrobić to szybko. Firma z Mountain View postanowiła udostępnić użytkownikom możliwość oceniania danej restauracji, baru czy innego lokalu z poziomu powiadomienia pojawiającego się na ekranie głównym.

Mapy Google na Androida wciąż przechodzą wiele uaktualnień. Teraz do wszystkich nowych funkcji dodana została jeszcze jedna, która z pewnością spodoba się tym, którzy lubią recenzować restauracje czy inne tego typu lokale. Teraz swoją opinię będziemy mogli dodać z poziomu powiadomienia.

Mapy Google sugerowały do tej pory ocenianie i recenzowanie miejsca, ale wewnątrz aplikacji. Musieliśmy dotknąć powiadomienia, aby otworzyć odpowiednią stronę Map, a następnie dodać swoje przemyślenia. Teraz oceny gwiazdkowe są wyświetlane bezpośrednio w powiadomieniu i możesz szybko wybrać jedną do przesłania.

Nowa opcja w aplikacji Mapy Google ma wiele zalet, ale również jedną poważną wadę

mapy google

Są w tym zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Po pierwsze, miło jest móc przesłać bardzo szybko ocenę nie wdając się w żadne szczegóły. Zwłaszcza gdy wydaje ci się, że miejsce jest dobre i nie uważasz, że twoje słowa mogą wnieść wiele do recenzji. Ale może to prowadzić także do wielu bezmyślnych ocen, które nie zawierają żadnych wyjaśnień. Dodatkowym problemem jest to, że powiadomienie nie podkreśla nazwy miejsca. Możesz zatem błędnie pozostawić ocenę lokalowi, w którym nie byłeś, tylko dlatego, że jest blisko tego, w którym byłeś.

Na liście, jak widać na załączonych zrzutach ekranu, jest opcja rozszerzenia oceny. Na dole znajduje się przycisk, który skieruje użytkownika do specjalnej ramki, w której może wyrazić swoją opinię słowami, a nie wyłącznie gwiazdkami. Nowość została już dostrzeżona przez wielu użytkowników, ale nie jest dostępna w aktualizacji, więc możliwe, że to zmiana ze strony serwera. Taka opcja pojawiała się już wcześniej w kodzie aplikacji, ale dopiero teraz zostaje wprowadzona na większą skalę.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij