Udostępnij
Tweetnij

Google zmienia nazwę Chrome Duplex na Chrome Duet

Chrome Duplex to nowa nazwa, która została wprowadzona w lutym. Wcześniej mieliśmy do czynienia z Home. Teraz jednak Google stwierdziło, że może się to jednak kojarzyć użytkownikiem z zapowiedzianym podczas tegorocznego I/O 2018 Google Duplex. Firma postanowiła zatem zmienić nazwę na Chrome Duet.

Google Duplex został zapowiedziany oficjalnie podczas imprezy Google I/O w tym roku. Problem w tym, że w lutym wprowadzono Chrome Duplex, które miało zastąpić Home. Może się pomylić, prawda? Dlatego firma z Mountain View postanowiła się tym zająć i zmienić nazwę jednego z nich na Chrome Duet.

Chrome Duplex to nazwa, która została przypisana po Home. Teraz jednak kolejny raz będziemy musieli przyzwyczaić się do nowej. Tym razem będzie to Chrome Duet. Oczywiście, wcześniejsze zmiany nie zostały usunięte. Google poinformowało wszem i wobec, że zmienia nazwę po to, by nie kojarzyła się ona ze wspomnianym wcześniej Duplex.

Google Chrome

Chrome Duet jeszcze nie pojawił się w Canary

Duet jest nową nazwą, ale nie widać jej jeszcze w najnowszej wersji Canary. Prawdopodobnie będziemy musieli na nią trochę zaczekać. Możliwe, że trochę to potrwa. Zmiana jest jednak oficjalna, więc wkrótce powinna nadejść.

Przypomnijmy, że Duet otrzymało kilka nowych przycisków na pasku narzędzi. W najnowszej wersji Canary interfejs został ponownie poprawiony. Nie ma już dwóch przycisków zakładek i dwóch przycisków menu – pozostają tylko te znajdujące się na pasku narzędzi. Ponadto możesz teraz przesuwać palcem w lewo i w prawo na dolnym pasku narzędzi, aby przełączać się między kartami. Podobnie można robić teraz na górnym pasku narzędzi.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij