Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger, WhatsApp i Wiadomości na Androida dostaną inteligentne odpowiedzi z Google Gboard

Google Gboard otrzymało właśnie nową wersję, która wprowadza bardzo ciekawą opcję. Umożliwia ona włączenie inteligentnych odpowiedzi poprzez klawiaturę w kilku różnych aplikacjach. Na liście jest między innymi Facebook Messenger, Wiadomości na Androida czy WhatsApp. Aktualnie opcja jest dostępna jedynie w ramach testów.

Google testuje inteligentne odpowiedzi na wiele różnych sposobów w ostatnim czasie. Teraz taka funkcjonalność zostanie dodana do Gboard. Firma już testuje je w popularnych programach do przesyłania wiadomości takich jak Facebook Messenger, Wiadomości na Androida czy WhatsApp.

Funkcja szybkiej odpowiedzi w większości aplikacji na klawiaturę jest naprawdę przydatna. Dzięki niektórym zmianom, które zostały wprowadzone w Google Gboard klawiatura jest w stanie poprawić wyniki, jakie uzyskują użytkownicy podczas szybkiego pisania. Teraz firma pracuje nad ulepszeniem tego w kontekście powiadomień.

Google Gboard w nowej wersji nie tylko dla aplikacji Facebook Messenger, Wiadomości na Androida czy WhatsApp

Użytkownicy zaczynają widzieć nowości w Gboard. Pojawia się tam pytanie, czy chcą oni włączyć inteligentne odpowiedzi w powiadomieniach. Funkcjonalność pojawia się tylko po kliknięciu pola szybkiego odpowiadania na określone powiadomienie. Funkcjonalność będzie obsługiwać kilka aplikacji po uruchomieniu. Lista obejmuje aplikacje do obsługi wiadomości, takie jak Wiadomości na Androida, Facebook Messenger czy WhatsApp. Ale nie tylko. Poza tym znajdziemy tam Allo czy Hangouts oraz WeChat. Wspomina się również o obsłudze Snapchata. W tym wypadku jednak nie wiadomo, jak funkcja miałaby działać.

Warto wspomnieć, że Google Gboard w nowej wersji jest dostępne jedynie dla wybranych. Wygląda to aktualnie na testy nowej opcji w klawiaturze. Nie wiadomo, kiedy dokładnie i czy w ogóle nowa funkcja zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne na iOS i Androida – czerwiec 2018

Źródło: 9to5google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij