Udostępnij
Tweetnij

YouTube z funkcją Obraz w obrazie dla wszystkich

YouTube dodał tryb Obraz w obrazie dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android 8.0 Oreo już jakiś czas temu. Do tej pory funkcja ta pojawiła się później jedynie w usługach Premium i Music. Okazuje się, że teraz będzie dostępna dla wszystkich. Serwis rozpoczął już aktualizację. Zmiany widzi coraz więcej użytkowników.

YouTube wprowadził tryb Obraz w obrazie dla użytkowników Androida 8.0 Oreo już w listopadzie. Później taka opcja została dodana również do usług Premium i Music. Wygląda na to, że Google postanowiło udostępnić tę opcję również dla użytkowników, którzy nie płacą żadnego abonamentu.

Funkcja Picture-in-Picture umożliwia minimalizowanie okna wideo. Pojawia się ono później na dole ekranu i umożliwia oglądanie filmu podczas przeglądania innych aplikacji. Po włączeniu funkcji Obraz w obrazie zarówno w aplikacji YouTube, jak i ustawieniach systemu użytkownicy mogą po prostu rozpocząć robienie innych rzeczy w swoim telefonie, gdy wideo jest odtwarzane. Wtedy film automatycznie zminimalizuje się i pojawi w rogu ekranu.

YouTube z trybem Obraz w obrazie chwilowo tylko w USA

Funkcja nie działa jednak z większością teledysków, zgodnie ze stroną FAQ serwisu. Warto również zaznaczyć, że funkcja ta została dodana dla użytkowników Androida, ale ze Stanów Zjednoczonych. Na tym terenie ma ją już coraz więcej użytkowników. Nie jest jasne, kiedy pojawi się również na Starym Kontynencie. Nie potwierdzono też, czy opcja zostanie dodana również w wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS. Zważając jednak na to, że YouTube zaczyna dodawać funkcję dla użytkowników komputerów stacjonarnych, nowa opcja może wkrótce szybko rozszerzyć się na inne.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z maja

Źródło: XDA Developrs

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij