Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości na Androida z wyglądem inspirowanym Material Theme

Wiadomości na Androida doczekały się nowej wersji. Serwis 9to5Google zdołał ją uruchomić. Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim wygląd inspirowany Material Theme. Pojawiły się zmiany w ustawieniu napisów, opcji wyszukiwania czy raportowania spamerskich wiadomości. Aktualnie wszystkie zmiany są jeszcze w wersji testowej.

Wiadomości na Androida są jedną z wielu aplikacji firmy z Mountain View, która doczeka się wyglądu inspirowanego Material Theme. Chwilowo modyfikacje nie zostały jeszcze wprowadzone, ale serwis 9to5Google zdołał przeanalizować kod źródłowy aplikacji i znaleźć w nich kilka ciekawych rzeczy. Ulegnie ona kompletnemu przeprojektowaniu.

Wiadomości na Androida Material Theme 1

Wiadomości na Androida eliminują ciemnoniebieski pasek aplikacji i wyrównany tytuł do lewej strony. Zamiast tego pojawiają się wyśrodkowany napis, a cała aplikacja otrzymała białe, zamiast szarego tła. Inną zmianą w widoku listy wiadomości aplikacji jest nowe owalne FAB, które pokazuje Rozpocznij czat z ikoną wiadomości.

Jasny pasek aplikacji rozciąga się na każdą inną część aplikacji, w tym widok rozmowy, osoby i opcje oraz ustawienia. Ten ostatni nadal ma opcję włączenia trybu Dark, który był już schowany w wersji 3.2. Ta funkcja nie jest jeszcze jednak dostępna. Aktywowane przez 9to5Google elementy są rozwijane, ale już można zauważyć pierwszy błąd. Dotyczący on opcji przypisania nowego koloru poszczególnym kontaktom. Ta opcja jest dostępna w menu, jednak nie da się z niej skorzystać.

Wiadomości na Androida Material Theme

Material Theme idzie w parze z przeprojektowanym wyszukiwaniem. Znajdują się tam filtry, które można zawęzić za pomocą linków, lokalizacji, zdjęć i filmów. Na górze znajduje się nowy zaokrąglony pasek wyszukiwania. Zawiera on skróty do ostatnich kontaktów, a wyżej wymienione filtry znajdują się pod spodem w karuzeli z zaokrąglonymi kartami. Oprócz naklejek i emotikonów, Google planuje dodanie funkcji wyszukiwania GIF do aplikacji Wiadomości na Androida.

Wiadomości na Androida Material Theme 3

Wiadomości na Androida inspirowane Material Theme z opcją dodawania naklejek do ulubionych

Google planuje rozszerzyć funkcję blokowania numerów dzięki opcji raportowania. Przekazuje ostatnie komunikaty spamera i ich numer do Google co pomaga w ograniczeniu spamu. Wiadomości na Androida umożliwiają użytkownikom wysyłanie ich lokalizacji za pomocą linku do serwisu Mapy Google. Jednak ta funkcja jest ograniczona tylko do Twojej absolutnej bieżącej lokalizacji. W przyszłości będziesz mógł rozglądać się po mapie, a nawet wysyłać lokalizację miejsc w pobliżu. Aplikacja otrzyma również możliwość dodawania naklejki do ulubionych.

Wiadomości na Androida Material Theme

Wszystkie wspomniane zmiany są dostępne jedynie w aplikacji w wersji 3.3. Nie można ich jeszcze uruchomić bez odpowiednich modyfikacji. Nie wiadomo także, czy będzie ona tak właśnie wyglądać w przyszłości. Aktualnie jest to jedynie forma testowa, więc do debiutu stałej wersji może się jeszcze wiele zmienić.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – maj 2018

Źródło: 9to5Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij