Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z nowymi przyciskami Dom i Praca

Mapy Google wciąż są udoskonalane. Ostatnio doczekały się również nowej, testowej wersji. Wprowadza ona nowe, świeże przyciski Dom i Praca, dzięki którym poprawi się nasza nawigacja. Do tej pory przyciski te były dostępne jedynie z poziomu rozwijanego Menu. Teraz zostały one przeniesione bezpośrednio na mapy.

Mapy Google umożliwiają określenie podanych przez nas adresów jako swój dom i pracę. To sprawia, że nawigacja do tych miejsc jest dużo wygodniejsza. Można po prostu powiedzieć Google, aby nawigował do domu lub wykorzystać taki skrót w ramach funkcji wyszukiwania. Ale jeśli te opcje są dla nas zbyt długie, Google ma dla użytkowników kolejną propozycję. Właśnie testuje jeszcze szybszy sposób, aby skonfigurować trasę poprzez dodatkowe przyciski Dom i Praca.

Obecnie uzyskiwanie skrótów jest już dość łatwe. Wystarczy, że wybierzesz pasek wyszukiwania i znajdziesz te opcje nad historią wyszukiwania. Gdyby jednak taka opcja była dla was jeszcze zbyt skomplikowana, można w wersji testowej skorzystać z przycisków, które są już ustawione bezpośrednio na mapach.

mapy google przyciski praca dom

Mapy Google mogą zmienić na stałe układ przycisków

Przyciski szybkiego dostępu wyglądają całkiem schludnie i są dostępne już po wybraniu map. Nie jest jasne, czy skróty w wynikach wyszukiwania znikną, jeśli te przyciski zostaną wprowadzone. Z drugiej strony chyba nie ma sensu, aby takie opcje były w podwójnej wersji.

Mapy Google aktualnie testują wspomnianą opcję. Oznacza to, że widzą je jedynie nieliczni użytkownicy, ale i nie po każdym uruchomieniu aplikacji taka funkcja się pokazuje. Nie wiadomo także, czy taka opcja zostanie wprowadzona do stałej wersji.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – maj 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij