Udostępnij
Tweetnij

Tłumacz Google z lepszymi tłumaczeniami offline

Tłumacz Google to bardzo przydatna aplikacja, szczególnie na wyjazdach. Może się jednak okazać, że nie będziemy akurat w miejscu, gdzie mamy dobre połączenie internetowe. Wtedy przyda nam się ciekawa opcja – tłumaczenia offline. Opiera się ona na technologii Neural Machine. Firma już wprowadza nową aktualizację.

Tłumacz Google otrzymało technologię Neural Machine w trybie offline. Oznacza to, że teraz będzie ona działać w aplikacji bezpośrednio na urządzeniu z systemem Android lub iOS. Dzięki temu można uzyskać wysokiej jakości tłumaczenia nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do połączenia internetowego.

Google twierdzi, że nowa technologia tłumaczy całe zdania na raz, a nie kawałek po kawałku. Używa szerszego kontekstu do określenia najbardziej odpowiedniego tłumaczenia, które następnie przestawia i dostosowuje do brzmienia bardziej jak prawdziwa osoba mówiąca z odpowiednią gramatyką.

tłumacz google neural machine

Tłumaczenia offline będą bardzo przydatne podczas podróży do innych krajów. Łączność danych może być tam trudna. Możliwe również, że nie mamy nabytego lokalnego planu transmisji danych. Ponieważ każdy zestaw języka wynosi tylko 35-45 MB, nie zajmą one zbyt wiele miejsca na naszym telefonie.

Tłumacz Google z technologią Neural Machine w 59 różnych językach w ciągu kilku dni

Tłumaczenia w trybie offline są dostępne w wersji na Androida i iOS. Jeśli wcześniej korzystałeś z takiej opcji, na ekranie głównym zobaczysz baner, który przeniesie cię w odpowiednie miejsce, by zaktualizować pliki. Jeśli nie, przejdź do ustawień tłumaczenia offline i dotknij strzałki obok nazwy języka. Znajdziesz tam opcję pobierania języka. Google wprowadzi aktualizację w 59 językach w ciągu kilku następnych dni.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – maj 2018

Źródło: blog.google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij