Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z wyglądem inspirowanym Material Theme

Mapy Google wciąż przechodzą kolejne zmiany związane z wyglądem aplikacji. Teraz firma z Mountain View postanowiła wprowadzić w niej kolejne modyfikacje związane z Material Theme. Przeprojektowano między innymi pasek wyszukiwania, interfejs nawigacyjny i wszystkie różne listy, jak również menu dostępne w aplikacji.

Google podczas I/O 2018 zapowiedziało wiele ciekawych nowości, ale jedną, która nie przyciągnęła uwagi, było odświeżenie aplikacji wraz z Material Theme. Firma używa nowych motywów w wielu aplikacjach i usługach. Teraz wydaje się, że przenosi je również do aplikacji Mapy Google na Androida.

mapy google material theme 1

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Mapy Google mają doczekać się kilku nowych funkcji. Może zostać również całkiem przeprojektowane, co widać na załączonych zrzutach ekranu. Wygląda na to, że firma testuje odświeżony projekt Map, który wprowadza aspekty Material Theme.

mapy google material theme 1

Mapy Google z nowym wyglądem zakładki Eksploruj

Mapy, jak zauważył czytelnik AndroidPolice, w ostatniej aktualizacji po stronie serwera dodaje wiele ciekawych, przeprojektowanych elementów, które przyjmują wygląd Material Theme. Obejmuje to pasek wyszukiwania, interfejs nawigacyjny i wszystkie różne listy, a także menu w całej aplikacji. Jednym z obszarów, w których ten nowy projekt jest najbardziej widoczny, jest zakładka Eksploruj.

mapy google material theme

Mapy Google aktualnie w nowej wersji dostępne są dla nielicznych. Jak już wspominaliśmy, aktualizacja jest po stronie serwera i nie wszyscy ją teraz widzą, ale wkrótce może trafić do pełnej wersji aplikacji.

mapy google material theme

Jeśli zważać na to, że firma z Mountain View wprowadza zmiany związane z Material Theme do coraz większej liczby aplikacji, możliwe, że w przypadku Map będą to już modyfikacje, które niedługo zostaną wprowadzone w podobnej formie, co jej testowej, nowej, widocznej teraz wersji.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – maj 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij