Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida dostanie nowy pasek wyszukiwania

YouTube w wersji na Androida wciąż się zmienia. Teraz Google postanowiło przetestować kilka nowości. Pojawił się przede wszystkim nowy, odświeżony pasek wyszukiwania. Funkcja wyszukiwania poprzednio była bardzo ograniczona i pojawiała się jako mała ikona. Teraz, w nowej, testowej wersji, zmienia się to znacząco.

YouTube doczeka się prawdopodobnie kolejnych nowości. Jest wiele aplikacji Google, które mają zamontowane pasek wyszukiwania na górze ekranu i wygląda na to, że aplikacja do odtwarzania wideo może wkrótce dołączyć do klubu. Najnowszy test pokazuje, że ekran główny doczekał się metamorfozy, właśnie ze zmienionym paskiem z większymi miniaturami.

Najważniejszą rzeczą jest tutaj najwyższy pasek, który wygląda zupełnie inaczej niż ten, który większość z nas widzi. Funkcja wyszukiwania, poprzednio ograniczona była do małej ikony. Teraz obejmuje teraz dwie trzecie góry, co jest o wiele bardziej sensowne, biorąc pod uwagę, jak często wyszukujemy coś z tego miejsca.

Ikona filmów do przesłania została przeniesiona bezpośrednio na lewo od awatara. Ponadto miniatury wideo przechodzą teraz od krawędzi do krawędzi na ekranie głównym. To samo będzie tyczyło się zapewne działu z trendami i subskrypcjami. Po wciśnięciu przycisku wyszukiwania zostaniemy przeniesieni do wyników.

YouTube dostał nowy pasek wyszukiwania, ale jedynie u wybranych

Pasek wyszukiwania z YouTube’a o odświeżonym wyglądzie pojawia się również w wynikach. Jak widać na załączonym obrazku, najnowsza wersja nie poszerza go. Byłoby to bez sensu, ponieważ pasek i tak w tym miejscu był dość szeroki. Teraz jest jednak bardziej widoczny i lepiej zorganizowany. Pojawia się szare miejsce do wpisywania frazy kluczowej, która nas interesuje. Poniżej możecie zobaczyć zmian (po prawej stronie, a po lewej obecny widok).

YouTube na Androida nowy pasek wyszukiwania wyszukiwarka YouTube na Androida nowy pasek wyszukiwania wyszukiwarka

YouTube, jak już wspomnieliśmy, doczekał się zmian, ale jedynie w wersji testowej. Nie wiadomo czy wejdą one w życie. Nowy pasek wyszukiwania jest dostępny aktualnie dla ograniczonej liczby użytkowników. Możliwe, że wkrótce Google poszerzy testy dla innych posiadaczy sprzętów z Androidem.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij