Udostępnij
Tweetnij

Netflix na Androida dostaje nowy interfejs

Netflix od dawna jest krytykowany za interfejs użytkownika w swojej aplikacji mobilnej. Teraz firma mocno wzięła się za jej łatanie. Kolejna wersja na systemy Android to przede wszystkim nowy interfejs. Pojawiły się nowe przyciski. Są one również większe w porównaniu ze starszą wersją. Zmienił się również układ przycisków podczas odtwarzania.

Netflix w wersji mobilnej nie wyglądał zbyt dobrze. Firma postanowiła to jednak zmienić i ostro zabrała się za nowy interfejs użytkownika na urządzeniach z systemem Android. W końcu kolejna wersja została udostępniona i wygląda znacznie lepiej niż starsza.

Stary interfejs odtwarzacza Netflix miał przycisk odtwarzania/pauzy, który został z jakiegoś powodu umieszczony w lewym dolnym rogu. Wszystkie inne funkcje zostały za to zepchnięte w prawy górny róg. Nowy interfejs użytkownika naprawia prawie wszystko. Przycisk odtwarzania/pauzy znajduje się teraz pośrodku, a po obu stronach znajduje się przycisk przewijania w przód i w tył o 10-sekund. Przyciski są również większe, by użytkownikowi łatwiej było je wciskać na małym ekranie.

netflix nowy interfejs android

Nowy interfejs użytkownika w Netflix na sprzętach z systemem Android z przyciskiem Następny odcinek

Przyciski odpowiedzialne za odcinki i ustawienia dźwięku i napisów zostały przesunięte na dół. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż ikony dostępne do tej pory. Obok tych dwóch przycisków znajduje się nowy przycisk – Następny odcinek, dzięki któremu możesz szybko przejść do kolejnego epizodu, w zależności od tego, co oglądasz.

netflix nowy interfejs android

Netflix na Androida doczekał się już wspomnianych zmian. Nowa wersja powinna już być dostępna w Sklepie Play. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Wkrótce pojawi się na waszych urządzeniach. Nie tak dawno pojawiły się informacje, że do listy smartfonów oferujących obsługę HDR w aplikacji dodano Sony Xperia XZ2, Huawei Mate 10 Pro, a także Huawei P20.

Zobacz również: 1983 to pierwszy polski serial oryginalny Netfliksa. Premiera jeszcze w tym roku

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij