Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google dostaną nowy, ruchomy pasek narzędzi

Mapy Google najprawdopodobniej doczekają się nowej, ciekawej zmiany. Jest to nowy pasek narzędzi, w którym znajdują się pływające przyciski z różnymi kategoriami. Są one podobne do tych, które możemy zobaczyć pod przyciskiem eksploracji. Przyciski są ruchome i można je przesuwać w lewo lub w prawo. Widać w nich wpływ Material Design 2.0.

Mapy Google wciąż przechodzą nowe, świeże modyfikacje. I tym razem przechodzą kolejne testy, w ramach których do aplikacji dodano ciekawą opcję. Jest to pływający, przesuwalny pasek narzędzi. Znajduje się ona nad mapami.

Mapy Google wyświetlają nowy pasek na górze ekranu. Przyciski i pływające bąbelki kategorii można przesuwać w lewo i prawo, aby wyświetlić więcej zawartych tam informacji. Pęcherzyki również wyglądają na zgodne z założeniami Material Design 2.0. Możliwe zatem, że pojawią się wraz ze zaktualizowanymi Mapami.

Obecnie pojawia się sześć kategorii: restauracje, kawiarnie, supermarkety, stacje benzynowe, apteki i szpitale. Aktualnie to samo widoczne jest po dotknięciu przycisku eksploracji na dolnym pasku nawigacji. Różnicę stanowią szpitale, które są zastąpione przez bankomaty. Dotknięcie dowolnego z bąbelków po prostu rozpoczyna wyszukiwanie. Nie dodano zatem, żadnych nowych funkcjonalności.

mapy google ruchomy pasek narzędzi

Mapy Google mają nowy pasek narzędzi, ale tylko dla mocno ograniczonej grupy odbiorców

Mapy Google otrzymały pasek narzędzi, ale wyłącznie dla niewielkiej grupki wybranych posiadaczy urządzeń z Androidem. Jak donosi jeden z użytkowników Android Police, u niego są one widoczne. Nie zawsze jednak pojawiają się po włączeniu aplikacji. Oznacza to, że testy dopiero się rozpoczęły i na zmiany będzie nam dane jeszcze poczekać. O ile w ogóle zostaną one wprowadzone u wszystkich.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij