Udostępnij
Tweetnij

PayPal będzie zintegrowany z usługami Google

PayPal i Google rozpoczęły ze sobą współpracę, w ramach której popularna metoda płatności ma być zintegrowana z usługami firmy z Mountain View. Opcja ma być dostępna chociażby w tak popularnych serwisach i usługach jak Gmail, YouTube, Google Pay i Store. Ma to zwiększyć prędkość płatności i wprowadzić większą elastyczność.

PayPal i Google współpracują już ze sobą. Chcą tym samym umożliwić użytkownikom płacenie popularną metodą w sklepie, w internecie i w aplikacji za pomocą Google Pay oraz w mobilnej sieci Chrome w milionach sklepów internetowych korzystających z ich kont PayPal. Dziś obie firmy rozszerzają partnerstwo w ekosystemie firmy z Mountain View.

W ramach wspomnianego partnerstwa użytkownicy, którzy dodadzą tą metodę płatności do dowolnej usługi kalifornijskiej firmy, będą mogli płacić w całym ekosystemie. Zapłacą tak wszędzie tam, gdzie PayPal jest obsługiwany jako metoda płatności. Opcja ma być dostępna w takich usługach jak Gmail, YouTube, Google Pay i Store. Skorzystają też z tej opcji w płatnościach peer-to-peer, bez konieczności ponownego logowania się użytkownika.

PayPal i Google Pay mają wspólne cele związane z tworzeniem prostych rozwiązań płatniczych na naszych platformach. Umożliwiają one użytkownikom płynniejszy zakup. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę. Pomaga ona ulepszyć dialog pomiędzy handlowcami i zapewnia użytkownikom elastyczność, bezpieczeństwo i szybkość, z jaką mogą korzystać z płatności cyfrowych – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Billa Ready’ego.

Integracja PayPal z usługami Google na początek jedynie na ograniczonym terenie

Ready nie potwierdził jeszcze, kiedy takie zmiany mają być wprowadzone. We wspomnianym oświadczeniu mówi jedynie, że zmiany mają zostać wprowadzone wkrótce. Z podanych przez media informacji wynika, że mają być dostępne do końca tego roku. Na początek pojawią się one jedynie w Stanach Zjednoczonych. Firmy nie potwierdziły jeszcze, czy będą chciały rozszerzyć te opcje również na takie kraje jak Polska.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło: paypal.com

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij