Udostępnij
Tweetnij

Google Family Link teraz również w Polsce

Google Family Link to aplikacja, która już od kilku miesięcy funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie firma z Mountain View dodawała na listę nowe państwa, w których udostępniała aplikację. W końcu znalazła się na niej również Polska. Od teraz dzieci posiadające smartfona z Androidem mogą mieć założone konto Google.

Google Family Link zostało udostępnione już dawno, ale jedynie dla posiadaczy urządzeń z Androidem w Stanach Zjednoczonych. W końcu zaczęło się to zmieniać. Firma z Mountain View dodaje stopniowo nowe kraje do listy tych, którzy mogą korzystać z dobrodziejstw tej aplikacji. W końcu znalazła się na niej również Polska.

Google Family Link zostało udostępnione 27 krajom Unii Europejskiej. Na liście są: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja oraz Polska. W większości tych krajów rodzice mogą zachować kontrolę nad kontem Family Link, dopóki ich dziecko nie ukończy 16 lat. Wyjątkiem są Austria (14 lat) oraz Dania i Szwecja (13 lat).

Google Family Link w Polsce aplikacja

Google Family Link umożliwia rodzicom konfigurowanie konta i zarządzanie nim za dziecko w wieku poniżej 13 lat. Aplikacja jest potrzebna z jednego powodu – aby otworzyć wspomniane konto, użytkownicy muszą mieć co najmniej 13 lat. Ale dzisiaj wiele młodszych dzieci ma już smartfona.

Google Family Link tylko dla smartfonów z systemem Android Nougat i wyższym

Po pobraniu aplikacji rodzice mogą założyć kolejne konto do wykorzystania przez dziecko w przyszłości. Urządzenie dziecka musi mieć zainstalowany system Android Nougat (7.0) lub wyższy. Następnie rodzice rejestrują nowo utworzone konto na urządzeniu dziecka. Google Family Link pozwala rodzicom zatwierdzać lub blokować aplikacje, które dzieci chcą pobierać ze Sklepu Play. Ponadto mogą przeglądać przydatność i ustawić ograniczenia czasowe dotyczące korzystania z urządzenia. Poniżej przycisk do pobrania aplikacji.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne – kwiecień 2018

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij