Udostępnij
Tweetnij

Google naprawia problem z aplikacjami z dostępem do Map na smartfonach Huawei i Honor

Huawei i inna marka tej firmy, Honor, mają problem, który dotyczy aplikacji, które mają dostęp do Map Google. Zewsząd pojawiały się informacje o tym, że się zamrażają i są bezużyteczne. Powodem miała być ostatnia aktualizacja Usług Google Play. Teraz firma z Mountain View stara się naprawić ten problem w nowym uaktualnieniu Usług w wersji beta.

Huawei i inna marka firmy – Honor – mają kolejny problem. Jeśli posiadasz takie urządzenie, być może zauważyłeś, że niektóre aplikacje, które uzyskują dostęp do Map Google, nie działają tak jak powinny. Pojawiają się w nich informacja o aktualizacji Usług Google Play, mimo że nie ma takiej aktualizacji. Mapy działają przy tym normalnie. Firma z Mountain View już potwierdziła, że zajęła się problemem i wydała stosowną, nową wersję beta Usług Play.

Według użytkowników na forach problem ten wynikał z najnowszej aktualizacji Usług Google Play w wersji 12.6.73. Najnowsza aktualizacja podobno przerwała integrację Map i udostępnianie lokalizacji w niektórych aplikacjach, czyniąc aplikacje, takie jak Uber, zupełnie bezużytecznymi. Uaktualnienie Usług powodowało też inne problemy, takie jak awarie usług płatności telefonem i problemy z łącznością w głośnikach Home. Android Auto również odnotował falę problemów. Firma z Mountain View jednak szybko zainterweniowała.

Użytkownicy donoszą, że zmiany w Usługach Google Play naprawiają problem w smartfonach Huawei i Honor

Huawei Mate 7, Mate 8, Mate 9, P20, P10, Honor View 10, Honor 9 i inne smartfony mogą pozbyć się problemów, jeśli użytkownik dołączy do testów beta Usług Google Play. Później wystarczy odczekać około minutę przed uruchomieniem aplikacji, których dotyczy problem. Można również (po dołączeniu do programu testowego), zrestartować telefon lub wyczyścić jego pamięć. Wielu użytkowników już donosi, że faktycznie taki sposób rozwiązywania problemu działa.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło: PiunikaWeb

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij