Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z nowym, testowym interfejsem użytkownika

Mapy Google wciąż się modyfikują. Teraz firma z Mountain View postanowiła przetestować kolejne zmiany w aplikacji. Niektórzy użytkownicy donoszą, że widzą powoli to, co zapowiadano podczas tegorocznej konferencji I/O. Pojawia się między innymi nowy interfejs, a także zmiany w przyciskach. Nie wiadomo czy zmiany zostaną wprowadzone na stałe.

Mapy Google czekają kolejne zmiany. Podczas I/O 2018 firma ogłosiła, że Mapy będą bardziej osobiste i pomocne. Okazuje się, że aktualizacja może już wkrótce się pojawić. Jak donoszą niektórzy użytkownicy, na ich urządzeniach już widoczne są zmiany. Najwyraźniej zatem firma testuje nowości.

Zrzuty ekranu ujawniły nowy wygląd aplikacji na Androida inspirowany Material Design. W tej chwili dotknięcie przycisku lokalizacji w Mapach powoduje zsuwanie panelu u dołu ekranu zawierającego nazwę miejsca, a także skróty umożliwiające dostęp do Street View, wskazówek dojazdu czy innych informacji. Google testuje jednak aktualnie nowy interfejs z zaokrągloną kartą i oferuje więcej szczegółów. Wygląda na to, że nazwa lokalizacji znajduje się w Google Sans, a karta odnotowuje typ lokalizacji (park, kampus firmowy itp.) oraz godziny pracy danego lokalu.

Mapy Google z nowym wskaźnikiem

Oprócz przycisku w kształcie pigułki, który uruchamia trasę, pojawia się wskaźnik. Pokazuje on, ile minut zajmie dojechanie z naszej lokalizacji w oparciu o standardowy środek transportu. Do tego skrótu dołącza teraz także jeden do wywoływania i udostępniania. Tymczasem przy niektórych lokalizacjach pojawiają się obrazy tuż nad szczegółami miejsca na karcie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Mapy Google mogą doczekać się wspomnianych zmian wkrótce, ale to nie jest konieczność. Firma z Mountain View, jak już wspominaliśmy, aktualnie testuje zmiany w ramach testów A/B. Nie wiadomo, czy zdecyduje się na wprowadzenie modyfikacji.

Zobacz także: Snapchat: poznaj najlepsze triki i sztuczki

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij