Udostępnij
Tweetnij

Gmail dostaje nowe funkcje offline

Gmail ma wiele ciekawych funkcji. Google wciąż stara się wdrażać nowe funkcjonalności. Tym razem celuje w opcje offline. Do tej pory były one dostępne po pobraniu specjalnej aplikacji. Teraz taka funkcja jest wpisana w wersję przeglądarkową, więc nie trzeba nic dodatkowo pobierać. Umożliwia ona archiwizowanie, wyszukiwanie i pisanie wiadomości bez połączenia internetowego.

Gmail doczekał się nowych funkcji w minionym miesiącu. Google jednak zapowiedziało jeszcze więcej funkcjonalności. Powoli są one już wprowadzane. Na początek firma z Mountain View wzięła się za natywną obsługę offline.

Gmail zawierał opcje offline dzięki aplikacji Gmail Offline Chrome. Teraz jednak nowe funkcje są zaimplementowane w samą przeglądarkę. Dzięki temu wspomnianą aplikację można już odinstalować, bo będzie ona zbędna w przyszłości. Użytkownicy mogą teraz pisać, wyszukiwać i usuwać lub archiwizować wiadomości, gdy nie mają łączności, a te zmiany są synchronizowane po odzyskaniu połączenia internetowego.

Aby skorzystać z nowych opcji, należy przejść do Gmaila w wersji na przeglądarkę, a następnie skorzystać z przycisku ustawień. Tam, na liście, znajdziecie świeżą, nową zakładkę offline. Dzięki niej użytkownicy mogą włączać pocztę offline. W tym miejscu możesz sprawdzić, ile przestrzeni dyskowej używa Gmail na komputerze i ustawić ustawienia synchronizacji.

Gmail z opcją kasowania danych po wylogowaniu

Użytkownicy mogą decydować, ile dni wiadomości są pobierane. Domyślne ustawienie to 30 dni, ale na liście jest rozstrzał od 7 do 90 dni. Kolejne opcje odnoszą się do bezpieczeństwa. To tutaj możemy ustawić między innymi, czy chcemy, by dane zostały zapisane po wylogowaniu czy jednak się kasowały.

Nowości powinny być już dostępne w waszych przeglądarkach, jeśli korzystacie z Chrome 61 i wyższej. U mnie jednak, choć korzystam z nowej wersji przeglądarki, zmian jeszcze nie widać. Być może aktualizacja jest zatem dopiero wdrażana. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości.

Zobacz również: Galaxy S10 ma dostać czytnik linii papilarnych na ekranie

Źródło: 9to5google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij