Udostępnij
Tweetnij

Apple Music i Pandora podążają ścieżką Spotify. R. Kelly znika z promowanych list

Spotify zapowiedział kilka dni temu, że R. Kelly nie będzie już promowanym przez nich artystą. Wszystko przez promowanie nienawiści i kryminalnych zachowań. Piosenkarz był również oskarżany wielokrotnie o naganne zachowanie wobec kobiet. Jak donoszą media, Apple Music i Pandora już zareagowały na sprawę i poczyniły podobne kroki.

Spotify ogłosiło w czwartek, że zacznie powstrzymywać się od promowania artystów, którzy wykorzystują „treści szerzące nienawiść” lub „demonstrują nienawistne zachowanie osobiście”. Firma potwierdziła, że będzie usuwać takich artystów z promowanych list. Dotyczy to również artysty R. Kelly’ego. Był on wielokrotnie oskarżany właśnie o mowę nienawiści. Poza tym padły na niego oskarżenia na tle seksualnym. Pandora i Apple Music podjęły teraz podobne kroki.

Apple Music cicho zaczęło usuwać R. Kelly’ego z niektórych list odtwarzania przed ogłoszeniem Spotify. Wszystko przez nowe raporty na temat jego zachowania w stosunku do wielu kobiet. Nie dotyczy to jednak XXXTentacion. On również przestał być promowany przez Spotify, ale jeszcze nie przez firmę z Cupertino.

Pandora, jak donosi Blast, pracowała przez miesiące, aby zaktualizować swoją politykę odnośnie takich artystów. W końcu jednak również R. Kelly zniknął z promowanych list. Jak powiedzieli przedstawiciele firmy, nie będzie ona promowała osób, które swoim zachowaniem zachęcają do nienawiści czy działań kryminalnych.

Apple, Spotify czy Pandora nie usuną R. Kelly’ego z serwisów

Wspomniane firmy nie usuwają jednak wspomnianego muzyka z całego serwisu. Nowa polityka firm po prostu pozwala na usunięcie go z list promowanych. Oznacza to, że nazwisko artysty nie będzie się pojawiać chociażby w proponowanych dla nas listach. Nie wiadomo, czy taka sytuacja nie zostanie powtórzona w stosunku do innych piosenkarzy.

Zobaczcie również: Apple inwestuje w nowy proces tworzenia aluminium

Źródło: The Verge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij