Udostępnij
Tweetnij

Snapchat wprowadza poprawki do poprawionej wersji aplikacji

Snapchat otrzymał ostatnio sporą aktualizację, która wprowadziła zmiany w interfejsie użytkownika. Miały one usprawnić i ułatwić używanie aplikacji. Zamiast tego ją utrudniły. Snap teraz wycofuje się z niektórych postanowień po ogromnym sprzeciwie użytkowników. Firma wydała już stosowną aktualizację na iOS.

Snapchat poinformował oficjalnie, że wdraża kolejne zmiany w aplikacji dla użytkowników iOS. Pod koniec zeszłego roku firma przeprowadziła gruntowną modernizację, która niezwykle nie spodobała się korzystającym z aplikacji. Doprowadziło to do podpisania petycji przez 1,2 miliona osób. Powód był prosty. Wszyscy mieli nadzieję na to, że Snap jednak zmieni swoje zdanie. Firma przyznała w końcu, że nowa wersja jest dla wielu niekomfortowa, dlatego postanawiają zmienić w niej kilka rzeczy, by… przypominała starszą.

Snap mówi, że nowy układ ponownie umieszcza snapy i czaty w porządku chronologicznym oraz przenosi wątki od znajomych z powrotem na prawą strony aplikacji. Po uruchomieniu aplikacji uruchamia się za to kamera. Dzięki temu można łatwo przesuwać palcem w lewo, aby uzyskać dostęp do ekranu po prawej stronie, gdzie znajdziesz zawartość odnoszącą się do znajomych. Podobnie jak w poprzednim projekcie, historie znajomych pozostaną oddzielone od oznaczonych treści. Snap dodał także oddzielny kanał subskrypcji, dzięki czemu możesz łatwiej wyszukiwać Stories od popularnych twórców i wydawców.

Snapchat ze zmniejszającymi się dochodami

Nowa wersja aplikacji, która pojawiła się jakiś czas temu, wprowadziła nieco chaosu do monetyzacji. Wprawdzie Snapchat zdobył wielu nowych użytkowników w pierwszym kwartale tego roku, ale zmniejszyły się dochody na jednego użytkownika. Snap postanowił zatem wprowadzić kilka zmian, które ułatwiłyby komunikację, jak i oglądanie Stories. Aktualizacja, jak twierdzi firma, jest już dostępna dla większości użytkowników aplikacji na iOS. Nie wiadomo, kiedy trafi na Androida.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło: Variety

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij