Udostępnij
Tweetnij

Nowy Facebook Messenger w drodze. Aplikacja mocno się zmieni

Facebook Messenger ma dość bogaty zasób funkcjonalności. Niektórym jednak przeszkadza cały ten chaos na ekranie, który się z tym łączy. Okazuje się, że ekipa Zuckerberga już o tym wie i postanowiła przedstawić całkowicie nowy interfejs podczas tegorocznej konferencji F8, która odbyła się w Kalifornii. Nowy Facebook Messenger jest już blisko.

Facebook Messenger jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Ma jednak spory problem. Jest nim mnogość funkcji, które zamiast upraszczać, utrudniają nasze działanie. Ekipa Zuckerberga stara się jednak z nimi walczyć. Postanowiła pokazać nową wersję, która jest znacznie bardziej uproszczona.

Nowy Facebook Messenger kiedy

Facebook pokazał nową wersję Messengera podczas konferencji F8 w Kalifornii. W oparciu o zwiastun można powiedzieć, że nowa aplikacja zredukuje mnogość przycisków i kart do zaledwie trzech sekcji. Na górze listy czatu znajdą się przyciski aparatu i połączenia. Jeśli chodzi o samo okno konwersacji, firma skupiła się na kolejnej redukcji przycisków. Pojawiają się teraz cztery, a nie sześć, jak było to do tej pory.

Nowy Facebook Messenger kiedy

Nowy Facebook Messenger również z ciemnym trybem

Jak donoszą media, firma nie ma zamiaru redukować przy tym żadnych funkcji. Może się zatem okazać, że nowa wersja będzie wymuszała połączenie funkcji na jednym przycisku. Może być również tak, iż część z nich pojawi się gdzieś w rozsuwanym menu. Nowy Facebook Messenger będzie miał przy tym możliwość zmiany koloru czatu, jak to widać na załączonych zdjęciach. Pojawi się również tryb ciemny.

Nowy Facebook Messenger kiedy

Nie wiadomo, kiedy dokładnie nowa wersja ujrzy światło dzienne. Ekipa Zuckerberga zapowiedziała jedynie, że może się to stać „bardzo, bardzo niedługo”. Nie potwierdzono jednak żadnych konkretnych dat. Do tej pory, jeśli uważacie, że męczy was zbyt chaotyczny i rozbudowany Messenger, możecie korzystać z wersji Lite.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne – kwiecień 2018

Źródło: Fb

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij