Udostępnij
Tweetnij

Facebook ma nowy sposób na walkę z fake news. Inaczej je wyświetli w newsfeedzie

Facebook dwoi się i troi, aby ograniczyć zjawisko fake news. Mark Zuckerberg i spółka wpadli jednak na pomysł, aby zmniejszyć widoczność artykułów, które zostały oznaczone jako nieprawdziwe. Te będą inaczej wyświetlane w newsfeedzie. Po to, aby użytkownicy mogli je w prosty sposób odróżnić od prawdziwych informacji.

Fake news to zjawisko, które cały czas narasta. Na szczęście, Facebook stara sobie z tym radzić. Teraz firma wpadła na pomysł, jak wyróżnić nieprawdziwe informacje, które będą wyświetlane w newsfeedzie użytkowników serwisu. W ten sposób łatwo odróżnicie je od pozostałych artykułów. W jaki sposób?

Facebook znacząco zmniejszy miniaturkę artykułów, które nie przeszły weryfikacji Fact-Checker. Przykład widzicie poniżej (po prawej stronie zwykły artykuł dla porównania). Miniaturka rzeczywiście jest kilka razy mniejsza niż normalnie. Przy okazji jest oznaczenie w postaci dopisku False News Site. Niżej widać powiązane artykuły.

Facebook fake news newsfeed

Facebook walczy także z fake news poprzez uczenie maszynowe. Tego typu rozwiązania skanują obecnie każdy nowo opublikowany artykuł w poszukiwaniu nieprawdy. W powiązaniu ze zgłoszeniami użytkowników będzie można szybciej wyłapać nieprawdziwe informacje i te następnie odpowiednio oznaczyć.

Zobacz także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Techcrunch

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij