Udostępnij
Tweetnij

Facebook ujawnia, jakie posty w serwisie są usuwane

Facebook jest ostatnio w ogniu krytyki. Pojawiły się problemy, które odstręczają użytkowników od serwisu. Teraz ekipa Zuckerberga postanowiła być bardziej przejrzysta w swoich decyzjach. Opublikowała właśnie wewnętrzne wytyczne, na podstawie których moderatorzy oceniają treści. Pokazują również, jak odwołać się od tych decyzji.

Facebook ujawnił dziś wewnętrzne wytyczne, według których jego moderatorzy oceniają treści. Oznacza to, że użytkownicy będą mieli lepszy wgląd w to, dlaczego niektóre treści zostały usunięte. Dowiedzą się też jak mogą odwoływać się od decyzji.

Pełna lista standardów jest podzielona na sześć sekcji, z których każda zajmuje się oddzielną treścią. Są na nich przykładowo listy budzące zastrzeżenia, takie jak mowa nienawiści i brak poszanowania dla własności intelektualnej. Każda sekcja jest teraz rozszerzana o bardzo szczegółowe zasady dotyczące tego, co jest i co nie jest naruszeniem standardów.

Monika Bickert, przedstawicielka Facebooka, potwierdziła, że zasady się nie zmieniły. Podają jedynie do szerszej wiadomości zasady, którymi się kierują. Powód jest prosty. Facebook jest obecnie krytykowany za brak przejrzystości i skandale związane z prywatnością danych, które doprowadziły do przesłuchań w Senacie. Krytyka odnosi się do braku otwartości w odniesieniu do tego, jakie treści są dozwolone. Teraz użytkownicy mają napisane zasady, na które mogą wskazywać podczas kwestionowania decyzji.

Facebook poważnie podchodzi do zwalczania nadużyć

Zdajemy sobie sprawę, że Facebook powinien być miejscem zachęcającym ludzi do komunikacji, w związku z czym bardzo poważnie podchodzimy do kwestii zwalczania nadużyć w naszym serwisie. Dlatego właśnie przygotowaliśmy zbiór dokumentów pod nazwą Standardy społeczności, w których określiliśmy, co jest dozwolone i co jest zabronione na Facebooku. Nasze Standardy obowiązują na całym świecie i dotyczą wszystkich rodzajów treści. Zostały one opracowane kompleksowo – nawet jeśli treść nie zostanie uznana za propagującą nienawiść, może zostać usunięta z powodu naruszenia zasad dotyczących nękania.

Facebook umożliwi również odwołania od treści, które mogły zostać usunięte przypadkowo przez ekipę Zuckerberga. Teraz będą mogli sprawdzić listę, którą opublikowała firma i znaleźć tam odniesienia do swojego przypadku. Jeśli chcecie zobaczyć pełną listę, zajrzyjcie pod ten adres.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

Źródło: Facebook

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij