Udostępnij
Tweetnij

Konto Google niedługo z nowym interfejsem opartym na Material Design 2

Konto Google może niedługo otrzymać nowy, odświeżony wygląd. Wszystko zapisane jest w kodzie aplikacji Sklepu Play. Wygląda na to, że firma z Mountain View zdecydowała się na wprowadzenie wielu modyfikacji na bazie Material Design 2. Pojawi się nowy, całkowicie odświeżony interfejs aplikacji.

Google wciąż udoskonala wygląd swoich aplikacji i usług. Tym razem pojawiły się nowe wieści na temat nowej wersji, jakiej doczeka się Konto Google. Pojawi się tam wiele ciekawych zmian opartych o Material Design 2, które szykowane są także dla głównej aplikacji i Chrome’a. Aktualnie wszystkie informacje pochodzą jednak z kodu źródłowego.

Sklep Play doczekał się ostatnio nowej wersji. Po aktualizacji zmienił się również kod aplikacji, w którym znajdziemy też wiele wzmianek o możliwych modyfikacjach aplikacji. To, co można zauważyć, to kompletna reorganizacja sekcji zarządzania mojego konta. Obejmuje one kontrolę prywatności, bezpieczeństwa i danych osobowych.

konto google

W tej chwili znajdują się one w menu aplikacji w Ustawieniach systemu Android. Nowy projekt łączy trzy elementy (logowanie i bezpieczeństwo, dane osobowe i prywatność oraz preferencje konta) w interfejs z dolnym paskiem i kartami. Konto to pierwsza karta, na której widzimy, że projekty i stylizacje bardzo różnią się od aktualnego wyglądu. Pojawia się już znany wskaźnik zakładek z zaokrąglonymi bokami.

Podczas przewijania w dół nagłówek z obrazem profilu, nazwą i adresem e-mail jest ukryty. Na pasku aplikacji widoczne jest tylko Konto Google. Co ciekawe, pasek stanu i pasek aplikacji są połączone, podobnie jak w Chrome na Androida.

konto google

Konto Google z nowymi kartami

Konto Google to również karty bardzo podobne do tego, co można zobaczyć w googlowskim feedzie. Pod spodem natomiast znajdują się bardziej płaskie karty z lekko ograniczonymi liniami. Pojawiła się też zakładka Szukaj, która zapewnia bezpośredni dostęp do pożądanych ustawień. Wsparcie zapewnia natomiast więcej kart w podobnym stylu.

Konto Google może doczekać się wszystkich wspomnianych zmian, które zostały zauważone w kodzie. Nie są one jednak jeszcze pewne. Wszystko zależy od tego, czy firma z Mountain View zdecyduje się na ich wprowadzenie do stałej wersji.

Zobacz również: Najlepsze gry na Androida – marzec 2018

Źródło: 9to5gogle

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij