Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja Google 8.0 zawiera więcej elementów Material Design 2

Google 8.0 beta to najnowsza wersja popularnej aplikacji firmy z Mountain View, którą udostępniono testerom. W tej pojawia się całkiem sporo zmian w kodzie, które po aktywacji ujawniają nam coraz więcej elementów opartych na Material Design 2. Te pojawią się także w Chromie, a co dokładnie ulegnie zmienia w aplikacji Google na Androida?

Google 8.0 beta jest już dostępny dla testerów, którzy biorą udział w programie pilotażowym aplikacji. Na pierwszy rzut oka zmian jest niewiele, ale redakcja serwisu 9to5google postanowiła zdekompilować aplikację i następnie aktywować część z nowości, które dostrzeżono w kodzie. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że w przygotowaniu jest wprowadzenie większej ilości elementów opartych na Material Design 2.

Material Design 2 to nowa odsłona języka projektowania, którą gigant z Mountain View zapewne zaprezentuje w trakcie majowej konferencji I/O 2018. Wiemy, że w przeglądarce Chrome nowe elementy również się pojawią. Ma to nastąpić dokładnie na 10-lecie programu. Ten będzie świętować okrągłą rocznicę wydania dokładnie 2 września.

Google 8.0 beta ma dolny pasek oparty na Material Design 2

Google 8.0 beta ma już nowy pasek w dolnej części okna aplikacji, który można aktywować. Na poniższych zrzutach ekranowych z serwisu źródłowego widać, że na nim znajduje się pięć ikonek. Wśród nich jest również jedna okrągła z Google Assistant. Są też nowe ikonki dla Ostatnich, Kolekcji czy Więcej.

Google 8.0 beta Material Design 2

Ostatnie otwiera rzeczy, które były w ostatnim czasie oglądane przez użytkownika. Niestety, sekcja na razie jest jeszcze mocno zabugowana. Następnie mamy Kolekcje, które zastępują zapisane. Google 8.0 beta wprowadza także pewne modyfikacje dla asystenta (nowa ikonka klawiatury) czy zmiany w Lens (zaokrąglone karty). Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

Google 8.0 beta Material Design 2 Google 8.0 beta Material Design 2

Google 8.0 beta ma także zaokrąglony pasek wyszukiwarki, który znajduje się w górnej części okna. Filtry kategorii umieszczono pod spodem. To również możecie zobaczyć na zrzutach, które opublikował serwis źródłowy. Widzicie je poniżej.

Google 8.0 beta Material Design 2

Pamiętajcie, że wiele z tych zmian tak naprawdę na razie nie zobaczycie na własnych smartfonach. Samo zainstalowanie aplikacji w najnowszej wersji beta to za mało. Pozostaje czekać, aż firma z Mountain View zacznie oficjalnie mówić o Material Design 2. To nastąpi już w bardzo niedługim czasie. Konferencja I/0 2018 rozpocznie się już 8 maja.

Zobacz także: Najciekawsze aplikacje na Androida z marca

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij