Udostępnij
Tweetnij

Instagram znika ze sklepu dla smartfonów z Windows 10 Mobile

Instagram to bardzo popularna aplikacja, jednak Facebook nie zamierza jej najwyraźniej utrzymywać na systemach, na których nie jest często pobierana. Użytkownicy urządzeń z systemem Windows 10 Mobile donoszą, że aplikacja zniknęła z Microsoft Store. Nie da się jej już zatem pobrać. Powody nie zostały jednak podane.

Windows 10 w wersji mobilnej nie jest systemem, który cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród twórców aplikacji. System Microsoftu ma stosunkowo niewielki udział w rynku smartfonów, więc deweloperom niespecjalnie opłaca się utrzymywanie takich aplikacji. Zatem wersje na Windowsa 10 albo się nie pojawiają, albo znikają po czasie. Tak właśnie stało się z aplikacją Instagram.

Instagram, jak donoszą użytkownicy urządzeń z systemem Windows 10 Mobile, nie jest już dostępny w Microsoft Store. Możecie go jeszcze spotkać i zobaczyć, że jest dostępny do pobrania, jednak po wciśnięciu przycisku „Pobierz” dowiecie się, że tak nie jest. Pojawi się wtedy informacja, że aplikacja nie jest kompatybilna z naszym systemem. Nie da się jej zatem pobrać.

Instagram znika też z Apple Watch

Instagram zniknął z mobilnego sklepu, jednak nie z wersji na PC. Ta wciąż jest dostępna i aktywna. Nie wiadomo jednak, skąd taka decyzja. Facebook, który odpowiada właśnie za Instagrama, nie wydał do tej pory żadnego oświadczenia w tej sprawie. Można się jednak domyślić, że z aplikacji korzysta jednak niewielka liczba użytkowników i utrzymywanie jej na urządzeniach z Windows 10 Mobile po prostu nie było już opłacalne. Ostatnio Facebook usunął także aplikację w wersji na Apple Watche.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

Źródło: Neowin

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij