Udostępnij
Tweetnij

Netflix na Windows 10 z obsługą trybu obraz w obrazie

Netflix wciąż się zmienia. Teraz firma wprowadziła kolejną modyfikację. Tym razem chodzi tutaj o tryb obraz w obrazie, który umożliwia wyświetlanie filmu, programu czy serialu na małym ekranie. Ten nowy tryb trafił do uniwersalnej aplikacji giganta dla użytkowników korzystających z systemu Windows 10.

Netflix wprowadził kolejną aktualizację. Tym razem ma zamiar ułatwi oglądanie programów, seriali czy filmów dostępnych w usłudze tym, którzy są mocno zapracowani, ale maja podzielną uwagę. Tak, chodzi tutaj o wprowadzenie dodatkowego trybu – obrazu w obrazie, który dostępny jest w aplikacji na Windows 10.

Netflix wprowadził taką nowość do swojej uniwersalnej aplikacji w wersji na system Windows 10. Wspomniany tryb, jak już pewnie wiecie, pozwala na oglądanie filmów, programów, czy seriali w niewielkim oknie, które możemy przesuwać na dowolne miejsce na ekranie. Można zatem pracować i jednocześnie oglądać film. Obraz będzie pojawiał się w oknie niezależnie od tego, co będziemy robić w innych oknach.

Tryb obrazu w obrazie można bardzo łatwo włączyć. Wystarczy, że wykorzystamy nowy przycisk, który znajduje się na dole ekranu, po jego prawej stronie. Pojawia się, kiedy włączamy dane wideo. Po jego wciśnięciu, nasze wideo pojawia się w mały oknie. Wciąż jednak widoczne są w nim przyciski, które pozwalają na kontrolę filmu.

Netflix na Windows 10 tryb kompaktowy obraz w obrazie

Netflix wciąż musi popracować nad trybem obraz w obrazie

Netflix już wprowadził nowość wraz z aktualizacją o numerze 6.59.265. Będzie ona dostępna też po nowszych uaktualnieniach. Warto jednak zaznaczyć, ze część użytkowników, którzy korzystają z konfiguracji z wieloma monitorami zauważyło problemy. Aplikacja zdaje się zacinać i działać wolniej. Z pewnością zatem Netfliksa czeka jeszcze trochę pracy nad optymalizacją nowego trybu.

Zobacz również: EU znosi blokadę regionalną dla serwisów VoD

Źródło: WindowsCentral

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij