Udostępnij
Tweetnij

Gmail z nowym wyglądem i funkcjami. Google już je przygotowuje

Gmail doczeka się niedługo nowego wyglądu. Dotyczy to przede wszystkim wyglądu samych wiadomości czy interfejsu użytkownika. To jednak nie wszystko. Aktualizacja wniesie też różne funkcje, takie jak możliwość „odłożenia” e-maili, które później pojawią się w skrzynce odbiorczej. Zmiany Google wprowadzi w ciągu kilku tygodni.

Google poinformowało użytkowników G Suit, że ma zamiar wprowadzić niedługo nowy interfejs w aplikacji Gmail oparty przede wszystkim o Material Design. Pojawi się przede wszystkim nowy, świeży wygląd samych wiadomości. Aktualizacja wprowadzi także wiele nowych, dodatkowych funkcji, które są już przykładowo dostępne w aplikacji Inbox czy w wersji na smartfony i tablety.

Google nowy gmail

Gmail, jak można zobaczyć na nowych zrzutach ekranu, doczeka się nowej kolorystyki. Dodatkowo możemy liczyć również na boczny pasek, w którym znajdziemy skróty do innych usług Google, takich jak chociażby Kalendarz. Pojawi się również całkowicie nowy interfejs w zakładce Tasks.

Gmail doczeka się także nowej, bardzo ciekawej funkcji, czyli możliwości „odłożenia” wiadomości. Pozwala ona na to, by taka wiadomość została uśpiona i pojawiła się w skrzynce kilka godzin czy kilka dni później. Umożliwia to dokładne planowanie naszej pracy w przyszłości. Co więcej, nasza skrzynka pozbędzie się również maili, na które nie będziemy mieli możliwości odpowiedzieć od razu.

Google gmail

Gmail w wersji przeglądarkowej z inteligentnymi odpowiedziami

Od jakiegoś czasu w aplikacji Gmail istnieje możliwość automatycznego generowania odpowiedzi. Działa to w ten sposób, że specjalnie przygotowany algorytm bada naszą wiadomość, a następnie przygotowuje gotowe wersje odpowiedzi. Po aktualizacji taka opcja będzie gotowa również w wersji przeglądarkowej. Nowe zmiany maja być wprowadzone w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale jedynie w wersji dla testerów. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje pełna wersja.

Zobacz również: Najlepsze gry mobilne – marzec 2018

Źródło: AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij