Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger z wysyłaniem 360-stopniowych zdjęć i wideo HD

Facebook Messenger otrzymał dwie nowe, ciekawe funkcje. Od teraz użytkownicy mogą cieszyć się możliwością wysyłania zdjęć zrobionych w widoku 360 stopni Dodano też możliwość robienia zdjęć panoramicznych i filmów w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z poziomu aplikacji. Zmiany już są wdrażane.

Facebook Messenger otrzymał możliwość wysyłania zdjęć w 360 stopniach, a także zdjęć panoramicznych i filmów w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dzielenie się takimi materiałami czy ich odbieranie ma być proste. Nowości są już dostępne w aplikacji.

Aby wysyłać zdjęcia 360 stopni w aplikacji Facebook Messenger, można po prostu ustawić aparat telefoniczny w trybie panoramy i zrobić zdjęcie lub kliknąć opcję tworzenia takich zdjęć z poziomu aplikacji zewnętrznych czy aparatu fotograficznego. Później możemy udostępnić je bezpośrednio w Messengerze, tak jak normalnie to robimy z innymi fotkami.

W przypadku wideo użytkownicy mogą udostępniać nagrane filmy HD lub udostępniać je z kanału wiadomości. Istnieje również możliwość udostępniania wideo z jednego wątku wiadomości do drugiego. Po otrzymaniu zdjęcia panoramicznego użytkownicy zobaczą ikonę kompasu po prawej stronie fotki. Filmy też będą oznaczone. Pojawią się na nich ikony z napisem HD lub SD.

Facebook Messenger z wysyłaniem wideo w jakości HD tylko dla wybranych

Facebook Messenger już umożliwia wysyłanie wspomnianych zdjęć i filmów. Aktualizacja jest już wdrażana. Są też jednak te gorsze wieści. Kiedy opcja wysyłania i otrzymywania zdjęć w 360 stopniach będzie dostępna na całym świecie, to z wideo już tak nie jest. Facebook poinformował, że opcja ta jest ograniczona. Pojawi się w Australii, Belgii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Francji, Hongkongu, Japonii, Holandii, Norwegii, Rumunii, Singapurze, Korei Południowej, Szwecji, Szwajcarii, na Tajwanie, w Wielkiej Brytanii i USA. Będzie dostępna zarówno na smartfonach z iOS, jak i Androidem. Nie wiadomo czy w najbliższym czasie trafi również do Polski.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na iOS – marzec 2018

Źródło: newsroom.fb

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij