Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja Google niedługo z kilkoma nowościami

Google wciąż zmienia swoją aplikację. I tym razem doczekamy się kilku zmian. Wersja 7.24 wprowadza też zmiany w kodzie aplikacji. Oznacza to, że mamy wgląd w to, co może wkrótce pojawić się w stałej wersji aplikacji giganta. Na wstępie warto wspomnieć o opcji przypinania meczów, a także tworzenia komend dla asystenta.

Google wciąż ulepsza swoją aplikację w wersji na Androida. I tym razem doczekamy się kilku innowacji, jednak aktualnie jedynie w wersji beta. Nowa wersja wprowadza również zmiany w kodzie, które sugerują kolejne modyfikacje.

Google 7.24 beta wprowadza informacje na temat nowej funkcji, która umożliwia użytkownikom przypinanie podsumowań sportowych i śledzenie wyników podczas korzystania z innych aplikacji, takich jak Mapy czy YouTube. Nowe uaktualnienie wprowadza „Przypięte mecze”. Będą miały one postać bąbelków, które odnotowują wyniki drużyn i pozostały czas. Aby ją włączyć, użytkownicy muszą najpierw zezwolić aplikacji na pobieranie danych z innych aplikacji.

<string name=”permission_screen_message”>Pinned matches lets you follow sports games and scores even while you are using other apps. Turn on permit for drawing over other apps.</string>

Wersja 7.24 zawiera również ciągi, które szczegółowo opisują możliwość „tworzenia niestandardowych komend od zera”, wraz ze zaktualizowanym opisem dla Procedur dla Asystenta Google.

<string name=”assistant_settings_custom_routines_description”>Have your Assistant do multiple things with just one command. Use ready-made routines you adjust to fit your day, and create custom ones from scratch.</string>

Zobacz również: Samsung Galaxy S9 do wygrania w nowym konkursie

Google z opcją zgłaszania nadużyć w treści?

Google, jak mówi kod źródłowy, wprowadzi też zmiany w paskach narzędzi i wyszukiwania. Kategorie, takie jak Obrazy i Wiadomości, są wyświetlane jako rozwijane po lewej stronie. W tej chwili narzędzia i filtry znajdują się pod paskiem wyszukiwania.

Wersja 7.23 na początku tego miesiąca ujawniła nowe gesty i funkcje dla Pixel Buds i prawdopodobnie innych słuchawek Google Assistant. Użytkownicy wkrótce będą mogli ustawić podwójne dotknięcie, aby wykonać czynność inną niż recytowanie powiadomień.

<string name=”bisto_device_double_tap_next_mode_summary”>Spoken notifications will not be available</string>

<string name=”bisto_device_double_tap_subpref_title”>Customize</string>

Wersja 7.24 ujawnia szczegóły na temat „efektów wyszukiwania” w polu szybkiego wyszukiwania na dole aplikacji Pixel Launcher. Aktualnie nie wiadomo, jak będzie ta opcja wyglądać. Poza tym gigant z Mountain View pracuje nad możliwością zgłaszania nadużyć w treści.

<string-array name=”authentication_scopes”>

<item>https://www.googleapis.com/auth/abuse.reporting</item&gt;

</string-array>

Źródło: FoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij