Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z nowym, testowym paskiem wyszukiwania

Mapy Google doczekały się nowego wyglądu. Podobnie jak inne aplikacje giganta, Mapy również otrzymały odświeżony, zaokrąglony pasek wyszukiwania. Oczywiście, aktualnie firma z Mountain View testuje jego możliwości. Nowy interfejs użytkownika jest dostępny jedynie dla ograniczonej liczby użytkowników.

Mapy Google bardzo często się zmieniają podobnie jak inne aplikacje giganta. Jednym z głównych elementów interfejsu użytkownika, na którym skupia się firma jest pasek wyszukiwania, który znajduje się w większości aplikacji. Jest tak również w przypadku Map.

mapy google

Mapy Google doczekały się nowego, odświeżonego pasku wyszukiwania. Posiada znacząco zaokrąglone rogi i wyśrodkowane logo Map. Ikona szuflady nawigacji pozostaje po lewej stronie, a wyszukiwanie głosowe po prawej stronie. Pojawia się również krótka animacja odnośnie Google’a.

Jednak w kategoriach logo na pasku wyszukiwania, ten nowy projekt nie jest zbyt drastycznym odstępstwem od innych aplikacji Google. Jeśli można je porównywać, to Zdjęcia Google mają najbardziej podobne logo z kolorowym „Google” i nazwą usługi napisaną zwykłym tekstem, ale napisy przy tym są wyrównane do lewej strony.

Mapy Google w odświeżonej wersji jedynie dla posiadaczy Pixel 2 XL?

Mapy Google nie wprowadzają wspomnianych zmian na stałe. Aktualnie są one dostępne jedynie dla wybranych użytkowników. Na liście są teraz wyłącznie posiadacze telefonów Pixel 2 XL, które działają na najnowszej wersji aplikacji – 9.73.3. Na innych smartfonach teraz takie zmiany się nie pojawiają. Nie wiadomo zatem czy jest to jedynie początek testów i będą one dostępne dla innych użytkowników, czy Google nie planuje ich rozszerzania na inne urządzenia. Przypomnijmy, że Mapy Google otrzymały ostatnio specjalne skróty. Mapy to również nie jedyna aplikacja, która wprowadza w ramach testów zaokrąglony pasek wyszukiwania. Dwa dni temu taką nową opcję dostał również Chrome w wersji beta.

Zobacz również – Xiaomi szykuje liczne promocje na otwarcie salonu

Źródło: 9to5google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij