Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google dostają specjalne skróty. Na razie widzą je nieliczni

Mapy Google cały czas się rozwijają. Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że w przygotowaniu są specjalne skróty, ale nie było wiadomo, jak dokładnie mają działać. Teraz to staje się jasne. Wybrani użytkownicy dostają właśnie dostęp do nowych skrótów. Mapy Google oferuje wybór spośród czternastu opcji, z których maksymalnie cztery można przypiąć do ekranu.

Mapy Google doczekały się kolejnej użytecznej funkcji, choć na razie dostępnej wyłącznie dla wybrańców. Część użytkowników aplikacji dostaje nowe skróty. Niestety, jest to niezależne od wersji zainstalowanej aplikacji. Opcje pojawiają się po stronie serwerów firmy z Mountain View. Serwis AndroidPolice otrzymał jednak kilka zrzutów ekranowych od jednego z czytelników, na których możemy zobaczyć to z bliska.

W aplikacji Mapy Google pojawia się nowa sekcja o nazwie TWOJE SKRÓTY. W niej znajdują się cztery pola z zaokrąglonymi narożnikami, które można zapełnić własnymi skrótami. W prawym górnym narożniku znajduje się przycisk EDYTUJ. Tutaj można zmodyfikować dostępne skróty.

Mapy Google pozwalają wybrać skróty spośród czternastu dostępnych opcji. Ich wykaz możecie znaleźć na poniższych zrzutach ekranowych. Serwis AndroidPolice raportuje, że rozwiązanie to nie jest jeszcze w pełni gotowe. Stąd pewnie udostępniono je tylko dla wybrańców. Z czasem ma pojawić się więcej opcji z zakresu personalizacji, co sugerowały wcześniejsze przeglądy kodu źródłowego aplikacji.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Skróty w aplikacji Mapy Google na razie tylko w Indiach

Mapy Google z nowymi skrótami są dostępne obecnie dla wybranych użytkowników z Indii. To właśnie od jednego z tamtejszych czytelników zrzuty ekranowe uzyskał serwis Android Police. Na ten moment nie wiadomo, czy taka funkcja będzie dostępna globalnie. Pewnie tak, ale nawet jeśli tak się stanie, to na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi. Możliwe, że nieprędko.

Mapy Google w aktualnej wersji dostępne są z numerem 9.73. Zaczęto ją wdrażać na urządzenia z systemem Android w zeszłym tygodniu. Pamiętajcie, że dostęp do części z nowych funkcji, które są w przygotowywaniu, możecie uzyskać w wersjach beta aplikacji. Do oficjalnego programu pilotażowego możecie zapisać się pod tym adresem. Oczywiście, warto pamiętać o tym, że poglądowe aplikacje nie są pozbawione błędów. Mogą też powodować nieoczekiwane działanie, co trzeba mieć na uwadze.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na urządzenia z Androidem z lutego

źródło: AndroidPolice

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij