Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome Beta 66 na Androida do pobrania. Co nowego?

Chrome Beta 66 na Androida jest już dostępny do pobrania. Nowa, testowa wersja aplikacji wprowadza kilka ciekawych nowości. Jest nim między innymi nowy, świeży interfejs użytkownika, który przywodzi na myśl wersję Home. Jest też nowy interfejs schowka. Zmiany są już widoczne po aktualizacji aplikacji.

Chrome 65 pojawił się w zeszłym tygodniu i zawierał nowy bloker reklam Google i kilka innych funkcji bezpieczeństwa. Chrome Beta 66 na Androida również jest już dostępny. Nowa wersja wprowadza kilka nowości. Pojawił się między innymi nowy interfejs Modern Design, częściowo oparty na interfejsie Chrome Home.

chrome beta 66

Jeśli chodzi o nowy interfejs użytkownika, to jest on podobny do tego, który pojawia się we wspomnianym Home, ale bez paska adresu na dole. Strona nowej karty ma białe tło z jasnoszarymi elementami. Ikony często odwiedzanych witryn są przy tym mniejsze. Przełącznik kart ma białe tło, a przycisk karty jest lekko zaokrąglony.

chrome beta 66

Chrome Dev i Canary otrzymały również nowy odtwarzacz wideo, który pojawił się w grudniu. Stary projekt wyróżniał się białym paskiem na dole ze wszystkimi przyciskami i kontrolkami. Nowy natomiast ma przesunięty przycisk odtwarzania, który teraz znajduje się na środku. Pozostałe elementy również zostały przesunięte, ale powyżej osi czasu. Od teraz możesz też dwukrotnie dotknąć boków ekranu, aby szybko przewinąć do przodu lub do tyłu, tak jak w aplikacji YouTube.

Chrome Beta 66 z nowym odtwarzaczem

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na skopiowanie tekstu lub obrazów do schowka w Chrome były pewne wbudowane funkcje. Później pojawiło się API execCommand JavaScript . Niestety ten interfejs API ma pewne poważne ograniczenia. Teraz wprowadzono nowe zmiany w celu ich usunięcia. API dodaje dwa nowe uprawnienia, z których mogą korzystać strony – zapisywanie do schowka i czytanie schowka. Oba działają tylko w witrynach HTTPS i tylko na otwartej karcie.

Chrome Beta 66 jest już dostępny do pobrania. Jeśli korzystacie z wersji testowej, wystarczy, że pobierzecie aktualizację. Możecie też wykorzystać plik APK. Znajdziecie o pod tym adresem. Warto jednak wspomnieć, że takie pliki bywają niebezpieczne. Robicie to zatem na własną odpowiedzialność. Lepiej więc zrobicie, gdy pobierzecie ten wariant przeglądarki ze Sklepu Play.

Zobacz również: Polecaj Google Pay i odbierz nawet 400 zł do wydania w Google Play

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij