Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z trasami dla osób poruszających się na wózkach

Mapy Google wciąż zmieniają się na lepsze. Tym razem gigant z Mountain View postanowił ulepszyć życie wszystkim tym, którzy poruszają się na wózkach. Dodał do swojej aplikacji nową funkcję, która pozwala na ustalenie trasy właśnie dla takich użytkowników. Przyda się również matkom pchającym wózek z dzieckiem.

Mapy Google mają wiele funkcji, ale wciąż dodawane są nowe. Gigant z Mountain View stara się również, aby wszyscy mieli korzyść z tej aplikacji. Również niepełnosprawni, którym znacznie trudniej poruszać się po okolicach. Postanowiono więc ten problem naprawić i wprowadzono specjalne trasy dla wózków inwalidzkich.

Trasy dostępne dla wózków inwalidzkich zależą od tego, czy stacja ma dostępne przystanki, platformy, wejścia i wyjścia dostosowane do wózków. Taka opcja jest bardzo prosta do włączenia. Należy wybrać opcję transportu publicznego po ustawieniu miejsca początkowego i docelowego. Następnie trzeba wybrać Opcje i zaznaczyć Dostęp dla wózków inwalidzkich jako preferowaną trasę.

Google zaznacza też, że osoby na wózkach inwalidzkich nie są jedynymi, które mogą skorzystać z tej funkcji. Może się ona przydać także wtedy, jeśli chodzimy o kulach lub pchamy wózek z dzieckiem. Gigant powiedział też, że Lokalni przewodnicy odegrali szczególną rolę w wyznaczaniu obszarów dostępnych dla wózków inwalidzkich. Zgromadzili dane łącznie na 200 globalnych spotkaniach.

Mapy Google z nową funkcją tylko w wybranych miastach

Niestety, mamy też złe wieści. Aktualnie opcja ta dostępna będzie jedynie na ograniczonych terenach. Dotyczy jedynie Bostonu, Londynu, Meksyku, Sydney i Tokio. W najbliższych miesiącach Google będzie współpracować z większą liczbą agencji tranzytowych w celu dołączenia innych miast.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida z lutego

Źródło: Blog.google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij