Udostępnij
Tweetnij

YouTube wprowadza ciemny motyw w aplikacji na iOS. Android dostanie go wkrótce

YouTube już od jakiegoś czasu oferuje tryb ciemny na urządzeniach mobilnych, ale tylko w wersji testowej i dla nielicznych użytkowników. W końcu doczekaliśmy się jednak zakończenia testów. Aplikacja doczekała się zatem aktualizacji, która jest już powoli wdrażana. Chwilowo jednak jedynie dla wersji na iOS.

YouTube dodaje zawsze bardzo dużo nowości do swoich aplikacji. Po długich testach w końcu na stałe pojawi się jedna z nich. Jest nią Dark Mode, czyli ciemny motyw. Aktualizacja jest już powoli wdrażana.

Dark Mode, czyli po prostu tryb ciemny, to dodatkowa funkcja, która pozwala na, w mocnym skrócie, odwrócenie kolorów na naszym ekranie w smartfonach czy tabletach. Tło staje się zatem ciemne, a napisy – jasne. Można to zobaczyć na załączonych poniżej zrzutach ekranu.

youtube zmiany

Funkcja ta jest na liście najbardziej pożądanych. Pozwala ona między innymi na to, by nasze zmęczone oczy odpoczęły, kiedy oglądamy w ciemnościach. Taka opcja już od jakiegoś czasu dostępna jest w wersji desktopowej. Później pojawiły się plotki o tym, że niedługo trafi ona również na urządzenia mobilne. Od pewnego czasu mogą z niej korzystać nieliczni, którzy otrzymali dostęp do tej opcji w ramach testów. Dopiero teraz jednak oficjalnie trafiła na sprzęty z iOS.

Jak już wspomnieliśmy, opcja jest już powoli wdrażana do aplikacji YouTube. Powinna się ona pojawić jeszcze dziś na urządzeniach mobilnych z iOS. Jeśli jeszcze jej nie zauważyliście na swoich iPhone’ach, radzimy po prostu nieco poczekać. U mnie wciąż się nie pojawia, ale powinna zadebiutować dziś. Wersja na Androida również jest zapowiadana. Nie podano jednak żadnych konkretów na ten temat.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym smartfonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij