Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości na Androida 3.0. Co nowego w tej wersji aplikacji Google?

Wiadomości na Androida doczekały się aktualizacji do wersji z numerem 3.0. Co jednak ciekawe, próżno w tej aplikacji Google’a szukać licznych nowości. Okazuje się jednak, że część przygotowywanych funkcji skrywa kod źródłowy programu. Tam redakcja serwisu Android Police doszukała się m.in. zmian związanych z powiadomieniami.

Wiadomości na Androida 3.0 to najnowsza wersja tej popularnej aplikacji. Do niedawna była ona dostępna na wyłączność dla użytkowników Nexusów i Pixeli, ale z czasem Google postanowiło udostępnić ją dla wszystkich, czego do tej pory nie uczyniono z Telefonem. Co nowego znajdziemy w ostatniej aktualizacji? Okazuje się, że niewiele. Nie ma co liczyć na dostępność nowych funkcji, z których można już korzystać.

Wiadomości na Androida 3.0 rozstają się z Androidem Kit Kat. W tej wersji systemu nie jest już oferowane wsparcie. Minimalny poziom API podniesiono do 21 levelu. To oznacza, że zgodne są sprzęty z systemami Android 5.0 Lollipop i nowszymi wersjami. Całkiem sporo niespodzianek doszukano się jednak w kodzie źródłowym aplikacji.

Google przygotowuje w Android Messages zmiany obejmujące powiadomienia, co sugerują pewne wzmianki w kodzie. Aplikacja jest w stanie wyświetlić miniaturkę z wysłanym zdjęciem, ale nie wiadomo na przykład, ile fotek znajduje się w wiadomości. To ma ulec zmianie. W powiadomieniach pojawią się specjalne liczniki, które wyświetlą ilość zdjęć czy filmów.

Wiadomości na Androida mają też w jakiś sposób pozwolić na dokonywanie zakupów. Nie wiadomo jednak, jak to będzie dokładnie działać. Kod źródłowy aplikacji sugeruje, że pojawi się gest, który pozwoli na konfigurowanie płatności czy zatwierdzanie zapłaty. Z czasem dowiemy się, jak to dokładnie ma funkcjonować. Google pracuje także nad możliwością przesyłania wiadomości poprzez Wi-Fi z wykluczeniem sieci komórkowych.

Wiadomości na Androida 3.0 są już udostępniane

Google rozpoczęło już udostępniać Wiadomości na Androida 3.0. Oczywiście, będzie to przebiegać etapami, a więc nie wszyscy jeszcze widzą dostępność nowej wersji w Sklepie Play. Oczywiście, zawsze można sięgnąć po pliki APK. Znajdziecie je na tej stronie. Pamiętajcie jednak, że tego typu pliki bywają niebezpieczne i instalujecie je jedynie na własną odpowiedzialność. Biorąc pod uwagę fakt, że i tak nie ma tu nic nowego, z czego da się skorzystać od ręki, to lepiej poczekać na aktualizację ze sklepu.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lutego

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij