Udostępnij
Tweetnij

Google porzuca dolny pasek wyszukiwarki i inne zmiany z Chrome Home

Google Chrome doczekało się wielu zmian w ramach Chrome Home. Pojawił się w nich między innymi wygodny, dolny pasek wyszukiwarki. Teraz jednak może się to zmienić. Firma poinformowała, że ma zamiar zakończyć wszystkie testy. Być może jednak pojawi się alternatywa w postaci Duplex, o której mówi kod źródłowy aplikacji.

Google Chrome doczekało się wielu zmian w ramach Chrome Home. Pojawił się w nich między innymi wygodny, dolny pasek wyszukiwarki. Teraz jednak może się to zmienić. Firma poinformowała, że ma zamiar zakończyć wszystkie testy. Być może jednak pojawi się alternatywa w postaci Duplex, o której mówi kod źródłowy aplikacji.

Google Chrome

Google testuje eksperymentalny interfejs dla przeglądarki Chrome na Androida. Można je znaleźć pod nazwą Chrome Home. Pierwsze modyfikacje mogliśmy zobaczyć w październiku i wtedy jedyną zmianą był pasek adresu znajdujący się u dołu ekranu. Następnie strona Nowa karta została odświeżona z dolnym paskiem kart, a w sierpniu zeszłego roku zmieniono interfejs użytkownika. Pomimo wielu zmian nowa wersja interfejsu nigdy nie ujrzała światła dziennego w stabilnej wersji na szeroką skalę. Ta usługa została domyślnie włączona w Chrome Beta, Dev i Canary, ale ma ją tylko bardzo niewielka liczba użytkowników we wspomnianej, stabilnej wersji. Co więcej, Google może z tych zmian całkowicie zrezygnować.

Google w najnowszym wpisie na WontFix ujawniło, że kończy trwające testy z Chrome i ma zamiar zamknąć kanały komunikacji, dzięki którym firma się o nich dowiadywała. Można to zinterpretować na dwa sposoby. Albo faktycznie wszystkie modyfikacje pójdą do kosza, albo nowa wersja jest już gotowa i wystarczy ją wdrożyć. W tym wypadku jednak bardziej prawdopodobna jest opcja pierwsza. W sieci bowiem już pojawiają się komentarze, w których użytkownicy informują, że w ich wersji zniknął dolny pasek wyszukiwarki.

google chrome home

Google Chrome z podwójnym paskiem wyszukiwania?

Firma z Mountain View nie chce aktualnie komentować doniesień. Można zatem wnioskować, że faktycznie porzuca wszelkie modyfikacje w Google Chrome. Najprawdopodobniej trafią one do kosza. Jest jednak alternatywa. W kodzie źródłowym pojawiła się informacja o zamienniku. Nazywa się Duplex i będzie podzieloną na paski narzędzi wersją Home. Nowy interfejs może zawierać pasek górny i dolny. Taki wygląd byłby pośrednim elementem obecnego interfejsu aplikacji, który jest w zasadzie sfinalizowany. To jednak jedynie przypuszczenia. Na ich potwierdzenie będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida ze stycznia

Źródło: 9to5Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij