Udostępnij
Tweetnij

VLC beta na Androida wprowadza wsparcie dla Samsung DeX i Chromecasta

VLC na Androida w wersji beta doczekał się wsparcia dla urządzeń Samsung DeX i Chromecast. W szczególności cieszy dodanie obsługi tego drugiego, na co użytkownicy popularnego odtwarzacza multimediów musieli czekać latami. Wsparcie na razie oferowane jest w poglądowej aplikacji z numerkiem 2.9.0.

VLC na Androida w wersji beta doczekał się wsparcia dla urządzeń Samsung DeX i Chromecast. W szczególności cieszy dodanie obsługi tego drugiego, na co użytkownicy popularnego odtwarzacza multimediów musieli czekać latami. Wsparcie na razie oferowane jest w poglądowej aplikacji z numerkiem 2.9.0.

VLC na Androida

VLC na Androida to jedna z najpopularniejszych aplikacji do odtwarzania multimediów. Videolan stara się cały czas ją rozwijać. Prawda jest jednak taka, że program oferuje także wiele braków. Nawet takich, które sklasyfikować można jako podstawowe. Wśród nich jest m.in. brak wsparcia dla Chromecasta, który debiutował w 2013 roku. Wiele aplikacji ze Sklepu Play już dawno obsługuje to urządzenie i w ten sposób można przesyłać obraz i dźwięk do telewizora czy innych zewnętrznych ekranów.

VLC na Androida w końcu doczekał się wsparcia dla Chromecasta. Videolan dodało je w aplikacji z numerkiem 2.9.0, która znajduje się w poglądowej fazie beta. Warto jednak dodać, że na razie funkcja określana jest jako eksperymentalna. Co to oznacza? Nic innego, jak to, że powinna działać, ale mogą pojawić się niespodziewane błędy. Na przykład aplikacje może nieoczekiwanie się zamykać. Trzeba to mieć na uwadze.

VLC beta na urządzenia z Androidem ma nową ikonkę dla funkcji Cast, która znajduje się w górnej części ekranu. Jej dotknięcie pozwala wybrać Chromecasta w tej samej sieci. Następnie będzie można przesyłać obraz i dźwięk.

VLC na Androida wspiera również stację Samsung DeX

Kolejną ciekawą nowością, o której warto wspomnieć, to obsługa stacji Samsung DeX. Pewnie ma ją niewielu z was, bo to urządzenie, które działa tylko z flagowcami Koreańczyków i w ten sposób można pracować na dużym ekranie. Cieszy jednak, że Videolan ma na uwadze także sprzęty o mniejszej popularności.

VLC na Androida w nowej wersji wprowadza także poprawki obejmujące działanie na Chromebooka. Jak dobrze wiemy, od jakiegoś czasu Chrome OS wspiera aplikacje ze Sklepu Play i te można uruchamiać na komputerach z tym systemem.

VLC w poglądowej wersji beta nie jest udostępniany w Polsce, ale zawsze możecie zainstalować go z pliku APK. Pamiętajcie jednak, że instalowanie aplikacji z niezaufanych źródeł bywa niebezpieczne i robicie to jedynie na własną odpowiedzialność. W niedługim czasie wprowadzone nowości powinny pojawić się także w stabilnej wersji aplikacji, która dostępna jest w Sklepie Play.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij