Udostępnij
Tweetnij

Audiobooki w Google Play coraz bliżej

Książki Google Play 4.0 ujawniają nam, że już wkrótce w aplikacji pojawią się także audiobooki. Gigant z Mountain View już od jakiegoś czasu pracuje nad wprowadzeniem ich do oferty i zdaje się, że jest już blisko celu. Ponadto nowa wersja aplikacji ujawnia nam dodanie wsparcia dla Android Auto czy Chromecasta.

Książki Google Play 4.0 ujawniają nam, że już wkrótce w aplikacji pojawią się także audiobooki. Gigant z Mountain View już od jakiegoś czasu pracuje nad wprowadzeniem ich do oferty i zdaje się, że jest już blisko celu. Ponadto nowa wersja aplikacji ujawnia nam dodanie wsparcia dla Android Auto czy Chromecasta.

Xiaomi mi Sports słuchawki Bluetooth

Audiobooki w Google Play pojawiają się w przeciekach już od jakiegoś czasu. Serwis Android Police już wcześniej znalazł w kodzie źródłowym aplikacji firmy z Mountain View wzmianki, które sugerowały dodanie takiej funkcji. Teraz przyjrzano się z bliska apce Książki Google Play 4.0, która jest już wdrażana poprzez Sklep Play.

Książki Google Play 4.0 zwiastują, że audiobooki są już blisko

Kod źródłowy aplikacji Książki Google Play 4.0 nie pozostawia złudzeń. Audiobooki przewijają się tam wiele razy i w zasadzie wiemy, czego można się spodziewać. Zobaczmy, jak to ma funkcjonować.

Audiobooki w Google Play Books będą oferować funkcje, które znamy na innych platformach. Tak więc poza przyciskami do pauzowania/wznawiania odtwarzania, pojawią się kontrolki do przewijania czy też możliwość zmieniania prędkości czytania. Postęp będzie również synchronizowany na serwerach.

Książki Google Play 4.0 zawierają również informacje o możliwości strumieniowania. To oznacza, że odtwarzane audiobooki będzie można słuchać na innych urządzeniach. Na przykład telewizorze z podłączonym Chromecastem czy na innych sprzętach.

Są też inne nowości, jak wsparcie dla Android Auto

Google Play Books 4.0 wprowadza także wsparcie dla Android Auto. To oznacza, że aplikację będzie można uruchamiać w samochodzie ze zgodnym systemem. Niestety, na ten moment zdaje się to nie działać. Próba uruchomienia skutkuje komunikatem o braku wsparcia dla tej aplikacji w Androidzie Auto. To błąd, który zapewne niedługo zostanie poprawiony. Warto też wspomnieć o nowym kanale powiadomień z Androida Oreo. Ten najnowsze nazwano Różne.

Książki Google Play 4.0 audiobooki Android Auto

Książki Play 4.0 są już wdrażane na urządzenia z systemem Android poprzez Sklep Play. Oczywiście, przebiega to etapami i możecie jeszcze nie mieć dostępu do najnowszej wersji aplikacji. Zawsze jednak możecie sięgnąć po jeden z dostępnych plików APK. Oczywiście, pamiętając o tym, że instalowanie aplikacji z niezaufanych źródeł nie zawsze jest bezpieczne i dlatego robicie to jedynie na własną odpowiedzialność.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij